Четвер, 26 Травень 2022


Рівненська ОДА ініціювала проведення позачергової сесії обласної ради для того, аби внести зміни до обласного бюджету, які стосуються багатьох важливих для Рівненщини питань. У тому числі ці зміни передбачають підвищити норми грошових витрат на харчування одного хворого в день до 20,0 гривні в обласних медичних закладах вже з 1 березня цього року. До цього ця сума становила 15 гривень на день, що недостатньо для нормального харчування хворих.

За словами директора департаменту фінансів облдержадміністрації Лідії Біляк, кошти для цього в сумі 5 мільйонів 300 тисяч гривень вдалося віднайти за рахунок так званого вільного залишку коштів за результатами виконання бюджету 2017 року. Тобто це різниця між видатками та доходами обласного бюджету.

— Ще з осені минулого року керівництво ОДА та обласного управління охорони здоров'я опрацьовувало питання як покращити харчування хворих у медичних закладах. Однак ми мали дочекатися завершення року, аби бачити, чи матимемо змогу це зробити. Оскільки за минулий рік наша область виконала план за надходженнями на 105% і в нас була економія за деякими витратами, то з'явилися вільні кошти. Виникло питання, куди їх спрямувати. Голова РОДА Олексій Муляренко відразу висловив думку, що ця сума має бути витрачена на потреби хворих. Таким чином, ми, як головний розпорядник бюджетних коштів, підготували необхідні документи, для того щоб гроші було передано закладам охорони здоров'я,  — розповіла Лідія Біляк.

Однак розгляд цього питання наразі під загрозою, адже голова Рівненської обласної ради, представник ВО «Батьківщина» Микола Драганчук відмовляється найближчим часом збирати сесію. Очільник Рівненщини Олексій Муляренко каже, що ОДА направила офіційний лист щодо важливості проведення засідання обласної ради найближчим часом, аби якнайшвидше вирішити питання внесення змін до обласного бюджету. В тому числі й матеріального забезпечення деяких лікарняних закладів Рівненщини.

— Окрім офіційного листа, який ми направили в облраду, я особисто телефонував Миколі Драганчуку в п'ятницю 5 січня з пропозицією зустрітися і обговорити питання, які ОДА пропонує винести на сесію. Однак Микола Миколайович відповів, що серед тих питань, які ми пропонуємо, немає важливих і він взагалі вже не на місці, а тому зустрітися не має змоги. На мою думку, це саме той приклад, коли політичні інтереси стають важливішими за вирішення людських проблем,  — повідомив Олексій Муляренко.

Рішуче виступає проти затягування прийняття рішення про підвищення суми на харчування хворих і перший заступник голови облради Олександр Корнійчук:

— Моя позиція дуже проста — не потрібно розводити бюрократію при вирішенні питання, яке покращить ситуацію з харчуванням у наших лікарнях. П'ятнадцять гривень на добу — це мізерна сума при сьогоднішніх цінах на продукти, і тому дуже добре, що наша обласна адміністрація відшукала ці додаткові 5 мільйонів 300 тисяч гривень. Ще краще, що голова РОДА Олексій Муляренко наполіг на тому, що виділити їх потрібно саме на харчування хворих, і соромно буде нам, депутатам, якщо ми будемо тягнути місяцями з вирішенням цього питання.

Наразі відомо, що Микола Драганчук з 9 січня пішов у відпустку.

Окремі обласні депутати кажуть, що відмовляючись скликати сесію та поїхавши у Трускавець на відпочинок замість вирішення нагальних проблем області, Драганчук таким чином намагається уникнути своєї відставки. І це незважаючи на те, що не так давно в інтерв'ю «Рівне Вечірнє» Микола Драганчук запевняв, що не буде триматися за крісло, не буде судитися і не має ні найменшого бажання відтягувати час, сподіваючись, що на тиждень довше пробуде на посаді. Судячи з усього, це якраз той випадок, коли слова розходяться з ділом.

Нагадаємо, що під час останньої сесії депутати переважною більшістю відмовилися підтримати звіт Миколи Драганчука про діяльність на посаді голови облради та визнали його роботу незадовільною. При цьому, таке рішення підтримали практично всі фракції обласної ради.

Зокрема, обласні обранці звинувачують свого керівника у неспроможності організувати роботу обласної ради, і як результат, сесії проводяться дуже рідко, як правило, раз на три місяці, що недостатньо для ефективної роботи. Адже нагальних та проблемних питань життєдіяльності області чимало, і багато з них потребують підтримки саме депутатського корпусу. Крім того, депутати кажуть, що Микола Драганчук не є керівником, здатним самостійно приймати рішення. Адже замість того, аби консолідувати весь депутатський корпус та прислухатися до кожного депутата, Драганчук перебуває під значним впливом свого партійного шефа, керівника обласної «Батьківщини» Миколи Кучерука, і всі рішення приймає винятково останній.

Наразі працівники апарату обласної ради зв'язуються з депутатами і з'ясовують їхню можливість прибути на позачергову сесію. Кажуть, що до кінця місяця позачергову сесію Рівненської обласної ради буде проведено і відповідні зміни до бюджету все-таки буде прийнято.

Джерело: Сергій Ткаченко (https://rivnepost.rv.ua)

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.