Неділя, 20 Вересень 2020


Люмінесцентні лампи все частіше використовуються не лише на підприємствах та в установах, але й у побуті. Коли вони в робочому герметичному стані, то абсолютно безпечні як для здоров’я людини, так і для довкілля у цілому. Викидати ж такі енергоекономні лампи у смітник після використання небезпечно. Адже вони містять пари ртуті, завдяки чому працюють і заощаджують електроенергію.

Тому виникає питання: куди у Рівному можна подіти люмінесцентні лампи після того, як вони виходять із ладу? Часто люди просто викидають їх у смітники. Та небезпека в тому, що якщо такі лампи поб’ються, то ртуть з них може потрапляти у грунт, воду та повітря.

За підрахунками експертів, щороку в українські смітники потраплятиме кількасот кілограмів ртуті. У той час як один грам ртуті у довкіллі здатний призвести до забруднення понад трьох мільйонів кубометрів повітря чи двохсот тисяч кубометрів води.

Окрім того, навіть мізерні дози випарів ртуті можуть викликати гострі фізичні та психічні розлади у людей: від загальної слабкості, головного болю та підвищення температури до — болів у животі, розладу шлунку, хвороби ясен і навіть — ураження нервової системи.

А одна така лампа містить до 0,2 грама рідкої ртуті, яка, якщо трубку розбити, починає випаровуватися і забруднювати повітря. Коли лампа увімкнена, ртуть випаровується, і розряд проходить у її випарах. Після охолодження лампи ртуть осідає на її поверхні дрібними крапельками, які помітні неозброєним оком. Тому розбивати такі лампи у жодному разі не можна.

Тим часом у Рівному офіційних пунктів прийому люмінісцентних ламп немає. Щоправда, час від часу у місті проходили акції по збору ртутних ламп для подальшої утилізації. Регулярно збором відпрацьованих ртутних ламп у місті займається організація ТзОВ «Еко Захист – Україна». Тому рівняни, які хочуть здати лампи можуть це зробити за адресою: м. Рівне, вул. Старицького, 21/8.

Джерело: Санком

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.