Понеділок, 03 Серпень 2020


Рівненське комунальне автотранспортне підприємство №1728 (КАТП-1728) наприкінці минулого року вирішило придбати ще один сміттєвоз. Для цього комунальники провели тендер, участь в якому взяли два кременчуцькі підприємства. «Найвигіднішу» пропозицію надало ПП «ВКП Альфатекс», що пообіцяло поставити необхідне авто за ціною 1 млн. 147 грн. Цікаво, що це ж підприємство, продає такий же автомобіль на Інтернет-сайті Автолайн всього лишень за 999,5 тис. грн, тобто на 147.5 тис.грн дешевше. Ну але що ми, біднота якась, купувати дешево.

Програло торги підприємство ТзОВ «Мега-Інвест». Ці два суб’єкти частенько парою подаються на тендери, але виграє «Альфатекст». Подібний «тендер-піддавки» з переплатою для рівнян вже був у листопаді з нашим же КАТП-1728, про що писали журналісти порталу «4влада» http://4vlada.com/rivne/40188. Тоді рівненські комунальники теж заплатили за сміттєвоз на 86 тис.грн. більше, аніж він продавався на сайті «Автолайн». І теж за сумнівної конкуренції. 

З «Вісника державних закупівель» можна дізнатися безліч прикладів, коли ці дві фірми беруть участь в тендерах у різних областях, і пропозиція «Мега-інвесту» завжди лише трішки дорожча аніж «Альфатексту». Натомість, у відкритих джерелах мені не вдалося знайти пропозиції від «Мега-Інвест» по продажу автомобілів. Ця фірма просто на іншому спеціалізується, а у тендерах, очевидно, бере участь лише формально, граючи роль «страшненької подружки». Хіба це не робота для Антимонопольного комітету та інших установ, які мають боротися з корупцією, відкатами та іншими бідами українських суспільних фінансів?

Можливо нашим правоохоронних органам, ну і міському голові, якому постійно не вистачає коштів, варто було б поцікавитися, чому комунальне підприємство переплачує за сміттєвози в тендерах, де реальною конкуренцією і не пахне. Але ж і гроші від сміттєвозів теж, очевидно, не пахнуть?..

Близько 200 тис. грн. втрат для рівнян на двох сміттєвозах, це багато чи мало? Для порівняння, в бюджеті на увесь 2014 рік передбачено, наприклад: «Програми і заходи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді – 46.3 тис.грн, Капітальний ремонт житлового фонду об'єднань співвласників багатоквартирних будинків – 100 тис.грн.

Так ось річний бюджет по двох статтях пішов у сміттєвози, але не звичайні - з тильним завантаженням.

Матеріал підготовлений в рамках діяльності громадської ініціативи «За чесний тендер». Об’єднання сформоване з кількох активістів «Євромайдану» та відкрите до співпраці з усіма, хто хоче допомагати ефективність використання бюджетних коштів.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.