Субота, 27 Лютий 2021


На потреби лікарень у м Рівне ідуть не всі кошти, які збираються у благодійних фондах з цією метою. Так, про долю понад 70% благодійних внесків у 2013 році знайти інформацію практично неможливо. 

Соціологічне дослідження, проведене «Інститутом аналітики та адвокації» (ІАА), показало, що більшість мешканців Рівного — 88,89% — хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров’я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Рівного, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров’я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.

На території 7 з 8 медичних закладів м. Рівне, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян — саме таку інформацію ми отримали, поспілкувавшись з керівництвом усіх лікарень. За офіційними даними медичних закладів, сума благодійної допомоги у м. Рівне через такі благодійні фонди складає понад 7,1 мільйонів гривень. В цілому за рік у медичні заклади звернулося 40 тисяч осіб у стаціонар і майже 3 мільйона — у амбулаторію. 

Варто зазначити, що певна частина  благодійних організацій у м. Рівне не мають договорів оренди приміщень для функціонування фонду, а це — обов’язкова умова для їх перебування на території медичних закладів.

Крім того, ми дізналися, що у одній із лікарень існує «традиція», за якою штатні працівники в якості волонтерів у вільний від роботи час збирають внески з користувачів медичних послуг. Вільний від роботи час — це коли? Невже у лікарнях є кому віддавати на благодійність уночі?

Таким чином, протягом розслідування експерти «Інституту аналітики та адвокації» зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров’я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв, а також — виявили суперечності зі здоровим глуздом. Тепер питання у тому, куди ідуть гроші з благодійних фондів, якщо вони укладають договори з лікарнями? І чому головні лікарі і міська влада цього не знають та не контролюють?

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.