Четвер, 26 Листопад 2020


Підвищували свою кваліфікацію в питаннях протидії дискримінації за ознакою статі працівники Державної служби зайнятості та представники громадських правозахисних Рівненської області під час дводенного тренінгу, що відбувся 24-25 лютого в Рівному.

В перший день навчання тренери Лариса Гунько і Тетяна Мельник із ЦПГІ «Чайка» розповідали його учасникам про гендерні стереотипи та ознайомилися з питаннями забезпечення гендерної рівності в актах міжнародного та Європейського законодавства. Також учасники тренінгу робили гендерний аналіз українського законодавства. Крім того, на навчанні були представлені результати досліджень щодо дискримінації за ознакою статі на ринку праці.

Після цього керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов розповів про судову практику в питаннях протидії гендерній дискримінації, яка на сьогодні склалася в Україні. Зокрема, пан Микола навів цікавий приклад, коли чоловіку відмовили у працевлаштуванні лише через те, що в приміщенні відділу, де він хотів працювати, був туалет тільки для жінок. І, на думку суду, це б порушувало права саме тих 29 жінок, а не одного чоловіка.

На другий день учасники тренінгу говорили про соціальні ролі жінок і чоловіків у суспільстві. Після цього провели практичну роботу з випадками дискримінації у сфері трудових прав. На завершення заходу присутні навчилися, як протидіяти дискримінації на ринку праці та захищати себе в таких випадках.

Побував на тренінгу і регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Вячеслав Свірець. Він повідомив, що мешканці Рівненщини, котрі стикнулися з проблемами порушень їхніх прав, можуть звертатися за правовою допомогою і до нього, попередньо записавшись на прийом за телефоном у Рівному: (0362) 26-39-43.

Як зазначив голова правління Рівненського КВУ Олексій Горецький, питання порушення прав людини, в тому числі дискримінації, в Україні є досить актуальним на сьогодні. Тому дуже важливо проводити правопросвітницьку роботу як серед населення, так і працівників органів влади. Тож є сподівання, що подібні спільні заходи громадських організацій та органів влади проводитимуться і надалі.

Тренінг «Гендерна рівність та протидія дискримінації за ознакою статі на ринку праці» проводився в рамках проекту «Посилення правових можливостей гендерно-дискримінованих груп». Він націлений на подолання дискримінації при влаштуванні на роботу, в розмірі оплати праці, подолання насильства в сім'ї та наданню безоплатної правової допомоги з цих питань. Цей пілотний проект у 4 містах України реалізовують ХОГО «Подільська правова ліга», Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, БО «Горєніє» та РОГО КВУ.

Організатори заходу: Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» спільно з Центром підтримки громадських ініціатив «Чайка» у співпраці з Рівненським обласним центром зайнятості.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.