Четвер, 06 Серпень 2020


Активісти Громадянського руху «ЧЕСНО» Віталій Примак та журналіст  Галина Шепель презентували імена найбезвідповідальніших депутатів Рівненської міської ради. Серед лідерів - депутати «Партії регіонів» – Олексій Губанов, Мирослав Берташ та Володимир Коваленко. Їхніми братами по духу стали «свободівці» - Володимир Валявка, Анатолій Остапчук та Анатолій Бобровський – це більше половини складу цієї фракції у Рівнераді. Також до «чорного списку» потрапили деякі депутати «Батьківщини», «Фронту змін», «Нашої України» та інші. Про це повідомляє golosno.com.ua.

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року,  його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»). Тож рівненські депутати-прогульники стали кандидатами на відкликання мандату. Однак, активісти кажуть, що цей процес надто непростий, тож боротися з тими, хто неналежно виконує обов’язки, покладені на них виборцями, доводиться саме публічністю. Щоб рівняни не повторювали своїх помилок на прийдешніх місцевих виборах, рух «ЧЕСНО» й вирішив поінформувати громадськість про реальну роботу їхніх обранців.

Громадський активіст Віталій Примак розповідає, що потрібні дані про рівненських депутатів отримати було нелегко.

- Ми брали дані до 1 березня цього року. Власне, ми подавали інформаційні запити й отримували відповідь. У Рівному з цим було складно. Наприкінці ми вже зрозуміли, що по сесії уся інформація була зібрана - хто пропускав і скільки, а от інформацію про комісії збирали, певно, в останні моменти. Бо є відповіді, де дані писалися просто від руки. А тому, можливо, якби не наш моніторинг, то ніхто б і не аналізував цього, - розповідає Віталій Примак.

Журналіст Галина Шепель наголошує, що Громадянський рух «ЧЕСНО» провів цей моніторинг саме для виборців. Адже якщо депутат не справляється зі своїми обов’язками, то має сам відмовитися від мандату, поступившись місцем людині, яка буде працювати на громаду.

- Деякі депутати, передусім ті, які йшли за списками певних партій, свідомо чи несвідомо, посилаючись на будь-які, на їхню думку, об’єктивні причини, намагаються уникати своїх депутатських обов’язків. Депутатська робота не є простою, їм за це ніхто гроші не платить. Але, як кажуть, коли ти вліз у кошик - то відповідно, ти мусиш бути грибом. Якщо так склалося, що хтось є депутатом, але не спроможний справлятися зі своїми повноваженнями, то будь добрий – напиши заяву, нехай за список стане хтось інших, хто буде виконувати роботу краще за тебе, - наголошує Галина Шепель.

Незважаючи на часті прогули засідань ради багато недобросовісних депутатів знову хочуть обиратися до Рівнеради.

Наприклад, депутат-списочник від ВО «Свобода» Володимир Валявка пояснив свої прогули у представництві інтересів громади Рівного тим, що мав багато роботи… у Львові. І зазначив, що на місцевих виборах цього року знову спробує заручитися довірою рівнян та отримати депутатський мандат у міській раді.

Окремий розділ моніторингу присвятили депутатам, які за період своєї каденції жодного разу не зробили депутатського запиту. І знову, у відсотковому співвідношенні до складу фракції, серед лідерів –  тандем «свободівців» та «регіоналів».

Тож активісти Громадянського руху «ЧЕСНО» звертаються до громадян, щоб на виборах до місцевих рад 25 жовтня вони звертали увагу на прізвища і партійність депутатів, адже серед них обов’язково знову опиняться ті, які за 4 роки своєї діяльності у міській раді нічогісінько не зробили для громади Рівного.  

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.