Неділя, 05 Липня 2020


Головне управління ДФС у Рівненській області планує арештувати майно ДП “Укрбурштин” у зв’язку з непогашенням боргу, яке мало здійснити керівництво ДАК “Українські поліметали”.

“Керівництво ДАК “Українські поліметали” вимагало у суді закрити процедуру банкрутства на ДП “Укрбурштин”, обіцяючи кредиторам підприємства виплатити перед ними заборгованість. Ми ж у свою чергу неодноразово наголошували, що ДАК не зможе цього зробити. По-перше, у них немає таких коштів, по-друге, вони не можуть виплатити заробітну плату навіть власним співробітникам. Разом з тим, керівництво ДАК “Українські поліметали”, під виглядом державницької позиції, схилив суд на свій бік, публічно оголосивши, що ДП “Укрбурштин” матиме шалені прибутки, а заборгованість підприємства ДАК погасить однією платіжкою, бо кошти вже знайдені. З самого початку усі ці заяви не мали нічого спільного з реальними намірами Міністерства та ДАК “Українські поліметали”, які голослівно вводили людей в оману, формуючи хибну суспільну думку про “злочинних кредиторів” ДП “Укрбурштин”. Свідченням того є той факт, що з моменту проголошення рішення суду про закриття процедури банкрутства, з жодним кредитором ДП “Укрбурштин” керівництво  ДАК “Українські поліметали” так і не розрахувались, тому ДФС вже розпочав процедуру арешту майна”, - пояснили в ДП “Укрбурштин”.

Крім того, зауважили, ДАК “Українські поліметали” своїми діями може спровокувати нарахування штрафних санкцій на ДП “Укрбурштин”.

“Ми не виключаємо, що наступним кроком буде нарахування  ДП “Укрбурштин” штрафних санкцій, які ще більше збільшать кредиторську заборгованість, поглиблюючи негативне фінансове становище підприємства”, - повідомили в ДП “Укрбурштин”.

Саме ж   судове рішення про припинення банкрутства ДП “Укрбурштин” на підприємстві розцінюють як суцільну помилку державних органів, яких необхідно притягти до відповідальності.

“Керівництво державних органів, а саме Міністерства економічного розвитку та ДАК “Українські поліметали”, не розібравшись у ситуації та не розуміючи наслідків своїх дій, створили штучні умови для поглиблення кризи на державному підприємстві “Укрбурштин”. Ще декілька місяців тому ми знали як погасити заборгованість підприємства та відновити повноцінний робочий процес до кінця року, бо мали для цього відповідний  план та готувалися до продажу партії бурштину,  отриманого в цьому році.  Тепер же, відновлення платоспроможності є неможливим: партія бурштину арештована, майно також арештовується, заборгованість збільшується, а робота підприємства заблокована.  Тож, нині ДП “Укрбурштин” перебуватиме під серйозною загрозою ліквідації. Вважаємо, що за штучне введення державного підприємства у стан фактичної ліквідації мають відповідати не тільки Міністерство економічного розвитку разом з підконтрольним ДАК “Українські поліметали”, але  й  суддя, яка під ймовірним адміністративним тиском, прийняла неправомірне рішення, яке суперечить інтересам як державного підприємства, так й держави в цілому. Не хотілось би цього допускати, але факти свідчать про те, що ДП “Укрбурштин” штучно вводять в занепад для того, аби потім віддати його на приватизацію комерційним структурам. Бо не виключено, що після оголошення ліквідації ДП “Укрбурштин”, уряд викреслить його з переліку підприємств, що не підпадають під приватизацію”, - резюмували в ДП “Укрбурштин”.

 

Прес-служба ДП “Укрбурштин”

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.