Понеділок, 21 Вересень 2020


Вчора, 5 грудня Рівненський міський голова Володимир Хомко зустрівся з власниками квартир багатоповерхівок БОС 287 та БОС 291. Під час зустрічі обговорили питання майбутнього статусу будинків після 01 липня 2016 року. 

На зустрічі також були присутні активісти громадської організації "Рада голів ОСББ м.Рівне": Роман Алексійчук-голова ГО “Рада голів ОСББ м.Рівне”, секретар Ради Галина Похильчук та члени Ради Анатолій Овчинніков та Андрій Прищепа.

За словами Галини Похильчук Власники будинку №287 мають на меті створення ОСББ, а от власники будинку №291 — бояться відповідальності.

Володимир Хомко у ході зустрічі розказав про іноземний досвід приватизації, про плюси і мінуси ЗУ “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, про міські програми і можливоті завдяки цим програмам відремонтувати старі будинки, про передовий досвід ОСББ в м.Рівному.

"Власники квартир повинні зрозуміти, що саме вони відтепер несуть відповідальність за свою власність, або розприватизовуйте свої квартири, живіть в них до віку, але власником такої квартири буде місто,свою частку внеску на кап.ремонт буде платити місто, але така квартира не буде передаватись у спадок , не буде об”єктом дарування чи купівлі- продажу.

Тобто якщо ти є власником квартири, то маєш про свою власність дбати- утримувати багатоквартирний будинок у належному стані,сплачувати комунальні платежі та приймати участь у капітальному ремонті чи енергомодернізації. Квартиронаймачі неприватизованих квартир повинні насторожитись і вжити відповідні заходи- квартири в яких вони проживають не є їх власністю, такі квартиронаймачі не беруть участі у зборах власників, не впливають на рішення власників, від імені цих квартир виступає власник- комунальне господарство міста чи відомства,в залежності де обліковуються ці квартири", - зазначила Галина Похильчук.

Володимир Хомко також повідомив той факт, що на програму муніципального розвитку заплановано не 12 млн., як в минулому році, а 30 млн., і більше. Таким чином усі ОСББ, які подали листи-заявки для участі в капітальному ремонті своїх будинків скорійше за все одержать 100% фінансування (30х70 де 30%- власники, 70%- міський бюджет).

Усі консультації, щодо створення ОСББ, чи порядку заключення договорів з управлінськими компаніями, ініціативні групи власників квартир можуть отримати в Ресурсному центрі створеному на базі ГО “Рада голів ОСББ м.Рівне” за телефонами 45-02-01, 45-02-03.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.