Четвер, 28 Січень 2021


Плата за землю - це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. 

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Так, у 2015 році платниками Рівного сплачено за землю понад 61,8 млн. грн., з них — 52,3 млн. грн. – юридичними особами і 9,5 млн. грн. -фізичними особами. Уже в поточному році від зазначених платників до бюджету надійшло 5,2 млн. грн. цього платежу.

Варто нагадати, що податкова декларація по платі за землю повинна подаватися суб’єктами господарювання до 20 лютого поточного року за формою, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України №560 від 16.06.2015 року. Крім того, відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу при поданні податкової декларації з плати за землю разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативно-грошової оцінки землі. 

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. 

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.