Четвер, 18 Серпень 2022


Група вихідців архітектурної кафедри рівненського університету НУВГП є авторами альтернативного логотипу - переможця, що переміг у конкурсі та буде винесений на затвердження депутатам міськради під час сесії Рівнеради.

Сьогодні, в мережі Фейсбук автори поділилися з користувачами тим, як створювався даний логотип.

З самого початку автори старались зробити не просто логотип, а візуальний стиль міста, який би містив ідентифікацію міста такого як воно є, з включенням його історичного та культурного надбання. Автори наголошують, що ідея з'явилися не з неба, перед цим було проаналізовано наукові статті та підтверджені факти, як з історії так і з культури рівненського краю адже місто є саме його центром. 

Розробники виділили чотири основних напрями розвитку візуального стилю міста: 

1. Рівненська брама. Багато з'явилося її противників з самого початку, типу "це шо ота штука шо стоїть при в'їзді?". Ні, це є історичний герб Рівного, що символізує не браму, а місто. Навіть невідомо коли ж він з’явився, але підтверджено, що активно використовувався вже з XVIII ст. і до 1939р. Потім був період війни та радянського союзу і герб був замінений на такий собі щит, на якому зверху красувалась шестерня, а знизу льон, які просто символізували тогочасне виробництво, що базувалося у Рівному. Але у 1990р. у ході всім відомих історичних подій, що відбулись, герб був знову замінений на ту саму браму, яка до сьогоднішнього дня уособлює наше місто! 

2. Восьмикутна зірка. Хтось називає її символом зірки, хтось символом Сонця, хтось називає Алатир, хтось Зіркою Матері. І я радий, що кожен бачить в цьому символі притамані йому значення. Але ж все таки поясню чому саме цей елемент. Ми хотіли визначити культурний ідентифікатор Рівного. І тому ми звернулись саме до сфери народного мистецтва, що безпосередньо уособлює Україну як націю з великим культурним надбанням! Проаналізуваши масу наукових статей на рахунок традиційної творчості Рівного, Рівненщини та Волині (до якої відноситься і наша область). Ми натрапили на статтю кафедри культурології РДГУ в якому було досліджено саме основні аспекти рівненської автентичної вишивки, на основі вишиваних рушників що знаходяться в обласному краєзнавчому музеї! І ми вирішили що в цьому і присутні візуальний стиль міста! Простота, лаконічність елементів, довершеність орнаментів, таких як зірка (чотири-, восьмикутна), ромб, трикутник, а також ламана лінія. Чому ж все таки восьмикутна зірка? Тому що, на нашу думку цей елемент уособлює і вміщує в собі всі вище згадані елементи. Також на основі наукових статей ми ідентифікували притаманні кольори для візуального стилю міста. По-перше це червоний - є основним в рівненський автентичній вишивці (експонати музею дають цьому підтвердження), по-друге - темно синій колір, утворився шляхом поєднання синього та чорного кольору, який притаманний як нашому місту, так регіону і Волині в цілому, а білий виступив як фоновий колір, адже він і є тим чистим полотном на якому і вишивають наші рушники і вишиванки! 

3. Парки. Можливо це і наша особиста думка в уособлені міста. Але подивіться, яку велику площу займають парки особливо в центральній частині міста! Парк Шевченка, парк Молоді (Лебединка), Гідропарк, парк Набережної (при чому зелене ядро простягається повністю через все місто з півночі на південь), я вже не кажу про парки, які знаходяться на кожному районі і просто не мають власних назв, хоча ще хочу виділити парк Ювілейний, який має також особливе значення для мешканців міста. І коли весь західний світ ламає голову як озеленити центральні частини своїх міст і витрачає на це купу грошви - ми це все вже маємо, просто це треба зберегти і не дати звандалити. В порівнянні скажу, що не багато міст і в Україні можуть похизуватися такою кількості зелені. Як що це все ж не переконує, то парк імені Тараса Шевченка є пам'яткою садово-паркового мистецтва ДЕРЖАВНОГО значення!

4. Місто - як перехрестя. Історично місто знаходилось на перехресті досить потужних торгових та транспортних шляхів. Рівне - на перехресті доріг що сполучають Європу та Україну. Чи це шлях з Варшави на Київ, чи з Чопу на Харків, чи з Мінську до Чернівців. Але місто також є сполучним елементом двох різних частин Рівненщини з Півночі до Півдня. Рівне є центром спільних ідей, співпраці та можливостей, культури та освіти регіону. Не можна сказати, що ми аграрне чи промислове місто, чи основну роль в розвитку відіграє мистецтво чи освіта. Рівне – підприємницьке, де присутній малий бізнес і невеликі проекти, в основному кожен мешканець має свою власну справу, що так само ідентифікує місто, як свою особливість, тобто кожний житель вкладає свою часточку в розвиток, можливо навіть цього не усвідомлюючи. Тому воно відкрите для кожного!

І на завершення автори повідомили, що вони просто зібрали це все до купи і зробили візуальний стиль - ідентифікацію міста таким яким воно є, не придумуючи нічого туманного і космічного. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.