Субота, 20 Серпень 2022


Про «два крісла» Володимира Гройсмана на прес-конференції журналістам у понеділок розповіла очільник обласного осередку ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська.

«В лютому цього року Володимира Гройсмана було призначено на міністерську посаду, а посада вінницького міського голови, відповідно, стала вакантною. Проте, як виявилось, тільки формально, адже по закону Гройсман досі мер Вінниці.

«Фактично, вибори Вінницького міського голови, за Законом, мали відбутись одночасно із Президентськими виборами. Як у Жмеринці, Ладижині, наприклад. Отже, від наших народних депутатів скеруємо звернення до Прем’єр-міністра, щоб забезпечив виконання Законів – зобов’язав сесію проголосувати свою заяву про звільнення. Не потрібно цю посаду тримати про всяк випадок, як можливість для повернення», – наголосила Л. Щербаківська.

За її словами, місцева влада, як завше, вирішила за громаду, позбавивши її права вибору. Водночас, на переконання Л. Щербаківської, достойні кандидати на посаду мера у Вінниці є.

Л. Щербаківська нагадала присутнім законодавчі положення, щодо процедури звільнення міського голови, зокрема, за умови його дострокового складання повноважень з переходом на іншу посаду. Так, відповідно до Закону, мер має написати заяву про дострокове припинення повноважень і подати її на розгляд міської ради. З цього моменту його повноваження як міського голови вважаються достроково припиненими. Але, він не рахується звільненим з посади допоки на сесії міської ради його заяву не буде формально прийнято депутатами «до відома». Тобто, депутати мають «прийняти до відома» заяву мера «для галочки», але без цього процес звільнення з посади не може бути завершеним! «Відповідна особа звільняється з посади з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт» – підкреслила очільниця біло-сердечних.

Вона нагадала, що з моменту написання Гройсманом заяви 28 лютого 2014 року відбулось вже чотири сесійних засідання. І на жодному з них його заяву не розглядали.

Довідково. За підрахунками Вінницької міськради, на дострокові вибори у Вінниці доведеться витратити більше 3 млн грн. Водночас, витрати на утримання апарату міськради та її виконавчих органів обходиться міському бюджету в 68 386,984 тис грн на рік. Згідно із Законом про місцеве самоврядування обов’язки міського голови у Вінниці сьогодні виконує секретар міськради Сергій Моргунов.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.