Неділя, 14 Серпень 2022


48% офісних працівників вважають себе трудоголіками. І половина із них звинувачує в цьому зовнішні обставини. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

На питання: «Чи могли би Ви назвати себе трудоголіком?» — 48% білих комірців відповіли ствердно. Цей показник знизився у порівнянні з аналогічним опитуванням у 2012 році. Тоді трудоголіками вважали себе 56% офісних співробітників. Не дивно, адже той обсяг роботи, який два роки тому здавався явним «перебором», в умовах масових скорочень і перерозподілу обов’язків здається цілком нормальним.

Варто відзначити, що тепер офісні співробітники більше схильні звинувачувати в своєму «потягу до роботи» зовнішні обставини. Про це кажуть 26% опитаних. Ще 24% відповіли, що зараз складні часи, тому робота розцінюється як спосіб виживання. А ось начальника звинувачує значно менша кількість співробітників — усього 10%. Відзначимо, що в 2012 році цей відсоток був удвічі вищим. Більше за все працівники українських офісів звикли «звалювати» все на себе (29%). Проте заради справедливості треба відмітити, що два роки тому це число було ще вищим. Тоді 39% казали, що самі покладають на себе багато обов’язків.

Цікаво, що чим вища посада, тим більше співробітник схильний бачити корінь свого трудолюбства у самому собі. Серед тих, хто працює надто багато з власної ініціативи, ТОП-менеджерів і керівників — 47%, менеджерів середньої ланки — 27% і лінійних співробітників — 23%.

Що ж дає офісним співробітникам право вважати, що вони — трудоголіки? 32% опитаних вважають ознакою трудоголізму те, що вони часто затримуються на роботі, працюють у вихідні, а також завжди доступні для начальника і колег у телефонному або on-line режимі. Частина опитаних списують усе на самовідчуття. Наприклад, 18% із них заявили, що почуваються так, наче працюють цілодобово без перерв. Ще 14% зізналися, що робота для них завжди була на першому місці. 13% офісних співробітників знаходять більш суттєве виправдання — вони більше року не ходили у відпустку. 11% орієнтуються на думку оточуючих і вважають себе трудоголіками, адже всі так говорять. Цікаво, що кожному десятому дає право бачити себе в цьому амплуа те, що трудові досягнення — єдиний привід для гордості в їхньому житті.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.