Субота, 16 Січень 2021


Уряд латає «дірки» в державному бюджеті за рахунок місцевих бюджетів, зокрема, міста Києва. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час робочої зустрічі київських роботодавців, підприємців з керівництвом столиці.

«Незважаючи на те, що Київ формує 30% держбюджету України, міський бюджет залишається на сьогодні порожнім. Дефіцит бюджету столиці становить близько 2 мільярдів гривень. Попередній Уряд запровадив абсурдні механізми бюджетних відносин між столицею та центральною владою. І нинішній Уряд цим користується та латає дірки державного бюджету за рахунок місцевих бюджетів», – підкреслив Віталій Кличко.

Він нагадав про фінансову дискримінацію щодо Києва, з бюджету якого щорічно вилучається 50% ПДФО. На сьогодні ця сума складає близько 9 млрд грн.

«Якщо у 2005 році з Києва на користь центрального бюджету вилучалось 400 мільйонів гривень, то у поточному році вилучення складають 9 мільярдів гривень, – більше ніж у 20 разів. Тільки за останні роки з бюджету Києва було вилучено 33 мільярди гривень. Уряд тримає столицю на межі банкрутства», – наголосив мер Києва.

Він також зазначив, що відсутність фінансування з боку Уряду ставить під загрозу життя людей, які потребують ліків.

«Минулого тижня до нас приходили люди, від фінансування лікування яких залежить життя – це гемодіаліз, інсулін. Ці ліки повинні бути проплачені переважно з Кабміну і частково – з бюджету міста. Але грошей немає. І нам не залишається нічого, як знову йти до Кабміну і просити повернути гроші. Адже на сьогодні столична медицина  фінансується тільки на 58% від потреб, зарплата – на 78%, закупівля медикаментів – на 48%, харчування хворих – на 40%», – зауважив Київський міський голова.

Віталій Кличко також підкреслив, що нова Верховна Рада повинна у першу чергу ухвалити закон про скасування вилучення ПДФО у Києва.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.