Вівторок, 11 Травень 2021


Прекрасна можливість вчитися в Німеччині з'явилася у бажаючих з усього світу. З нового навчального року 2014/2015 вища освіта в Німеччині стала безкоштовною на всій території країни. Останньою з семи федеральних земель про скасування плати за навчання розпорядилася Нижня Саксонія в грудні 2013 року. Доротея Штапельфельдт, сенатор Комітету з науки в Гамбурзі, назвала платну освіту «соціальною несправедливістю», пише «Таймс». Сенатор з науки вважає, що ключовим завданням політики є надання молоді в Німеччині можливості вчитися і здобувати якісну вищу освіту безкоштовно.

Втім, для нас цю новину робить важливим інше. Ці правила поширюються і на іноземних студентів, в тому числі і українців. 

Однак, знайомий колишній німецький студент поділився парою важливих застережень: по-перше, у більшості випадків потрібне знання мови. По-друге - підтвердження доходів (на що є й жити). Втім, є й варіанти навчання англійською - і в цьому випадку вибір університетів досить широкий. До того ж, віковий студент для Німеччини не новина: середній вік німецького випусників - 28 років.

Ціни на навчання у Німеччині й раніше були невисокі - 600 євро за семестр. Німецькі університети вносять помітний внесок у світову науку.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.