Понеділок, 30 Листопад 2020


«Сьогодні вже легше, хоча вогонь страшний. Горить трава і сухі дерева. У понеділок, коли пожежа тільки почалася, думали, що буде гірше, ніж навесні. Вже вигоріло більше сотні гектарів. Більше того, горить там, куди техніка заїхати не може. Залучають авіацію», - розповів лісник Михайло.

«Сьогодні патрулюємо зону, робимо заміри. Є підвищення по радіації. Лічильник показує 50, а місцями 60 мікрорентген, при нормі в 30. Тож зафонило добре», - додав він.

Однак в адміністраціях ЧАЕС і зони відчуження сказали: станція працює в штатному режимі, зона загоряння від них далеко.

«Радіаційний фон не змінився. Якщо брати категорію поширення цієї пожежі, то ми бачимо, що він для киян безпечний. Зрозуміло, що частина радіонуклідів, які надходять з землі в рослинність, можуть після пожежі піднятися в повітря. Але концентрація невисока», - говорить заступник начальника відділу радіоекологічного контролю Центральної геофізичної обсерваторії Жанна Лук'янова.

Джерело: УкрМедіа

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.