Вівторок, 09 Серпень 2022


Оперативні підрозділи Держприкордонслужби спільно з співробітниками СБУ викрили схему незаконного вивезення бурштину за кордон

"Схема полягала в наступному: сирець бурштину, який видобувається в Литві, транзитом через територію Польщі завозився в Україну з використанням подвійного пакету товаросупровідних документів. Мета транзиту - необхідність, нібито, його обробки на одному з українських підприємств з подальшим зобов'язанням зворотного вивозу в Литву", - йдеться в повідомленні.

За фактом литовські каміння бурштину в Україні підмінялися на бренд, який незаконним шляхом видобувається в прикордонних областях (Житомирській, Рівненській та Волинській) і який за своїми якостями значно кращий, а тому й дорожче прибалтійського.

Надалі, вже сам український бурштин вивозився в Литву. У свою чергу, каміння бурштину литовського походження, як правило, переправлялися в країни Далекого Сходу.

"В якості гарантії на рахунок банку-посередника в Нью-Йорку здійснювалися платежі за отриману на переробку продукцію. Слідчі встановили, що ці платежі (за 240-340 доларів США за 1 кілограм несортованого бурштину) були розрахунком за видобуток сировини", - уточнюється в повідомленні.

Також було встановлено, що шахраї купували незаконно видобутий бурштин в Рівненській області. За камені розраховувалися готівкою.

"Вартість однієї тонни "сонячного каменю" перевищувала 100 000 доларів США. Після сортування і упаковки коштовні камені легалізували шляхом надання митниці документів про реімпорт обробленого сировини на адресу покупців в Гонконзі. Тіньова продаж проводився через Інтернет, кошти за продукцію надходили на карткові рахунки організаторів схеми", - поінформували у відомстві.

 

Джерело: ГРІМ

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.