Субота, 27 Лютий 2021


Сьогодні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ спільно з Держархбудінспекцією підготувало низку нормативно-правових актів, які запустять в дію механізм децентралізації сфери держархбудконтролю. Про це повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час прес-конференції «Як відбувається передача повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції на місця».

«З 1 вересня процес децентралізації увійде у свою активну фазу і до цього часу усі необхідні документи будуть готові, аби повноваження на місця передавалися максимально швидко і при цьому галузь працювала у штатному режимі», - заявив Олексій Кудрявцев.

За його словами, сьогодні не спостерігається масового бажання місцевих органів влади створювати власні інспекції держархбудконтролю.

«Такі великі міста як Київ, Львів, Івано-Франківськ, Одеса, Миколаїв, Кіровоград, Херсон, Суми уже визначилися з необхідністю створити власні інспекції. В той же час  інші регіони та населені пункти рішення ще не прийняли», - наголосив Олексій Кудрявцев.

Він зазначив, що Інспекція робить усе можливе, аби процес децентралізації проходив без негативних наслідків для людей. Одночасно він нагадав, що для цього органи місцевої влади мусять здійснити три кроки.

«Територіальна громада повинна ухвалити принципове рішення про необхідність  створення власного органу архбудконтролю; слід провести оцінку потенційної можливості роботи місцевої Інспекції; і, нарешті, власне передача повноважень органу місцевої влади», - повідомив Олексій Кудрявцев.

За його словами, остання процедура потребує низки послідовних дій.

«Так, сільський, селищний чи міський голова відповідно до закону має звернутися до Держархбудінспекції з метою створення спільної комісії по передачі повноважень (до її складу увійдуть представники ДАБІ та органу місцевої влади). Мета комісії – зробити процес передачі повноважень максимально непомітним для забудовників та громадян. Важливо, щоб він не вплинув на якість надання державних послуг. Нова Інспекція при місцевому органі влади почне свою роботу на наступний день після складення та затвердження акту прийому-передачі документів», - зазначив Олексій Кудрявцев.

Прес-служба ДАБІ України

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.