Вівторок, 07 Квітень 2020


Президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю «Голосу Америки», що Росія може залишатися в Радбезі, проте вона повинна бути позбавлена права вето в тих конфліктах, у яких є учасницею. На його думку, подібний крок не тільки зробить механізми Радбезу більш ефективними, він поверне цим механізмам ефективність, так як зараз Радбез просто блокується і не в змозі виконувати свою роль, - повідомляє «Преса України».

У своїй промові перед Конгресом Порошенко сказав, що Україна «не може перемогти війну ковдрами», адже мова не просто про зброю і ковдри. Глава української держави вважає, що вищий пріоритет – єдність глобальної проукраїнської коаліції і це життєво важливий фактор не тільки для незалежності України, але й для глобальної безпеки.

«Ми тут боремося не тільки за свою незалежність, ми боремося за свободу, ми боремося за демократію. Я можу підтвердити, що на нас лежить також відповідальність за імплементацію мирної угоди, боротьбу за мир, за припинення вогню, за звільнення наших заручників. Однак єдність залишається ключовим фактором, оскільки, якщо агресор зможе відколоти від коаліції кілька країн – ми ослабнемо. Глобальна безпека послабшає. Що трапиться в результаті? Під час анексії Криму агресія на сході моєї країни? Росія перетворила на руїни світову систему безпеки, вона більше не працює. Тепер ми разом працюємо над тим, щоб підтримати в силі глобальну безпеку. Ще одна умова – рух солідарності – це світ потребує солідарності. Вони повинні нам довіряти, і ця довіра для нас дуже важлива», - підкреслив Петро Порошенко в інтерв’ю.

Президент також додав, що позиція України полягає в тому, щоб досягти чудових успіхів за цей час. Глава держави нагадав, що протягом цих дев’яти місяців в Україні створено нову армію, яка захищаємо свою країну, а також зупинено найбільшу військову машину і запущено величезні реформи.

Нагадав Петро Порошенко про співпрацю з Міжнародним валютним фондом і надану Україною дуже сильну доповідь стосовно імплементації.

«У воєнний час ми знизили дефіцит бюджету, створили абсолютно виняткову програму антикорупційних кроків, створили антикорупційне бюро, сформували нову поліцію, створили нову прокуратуру, запустили прогресивну судову реформу. І це нелегка справа, повірте мені. Здійснювати реформи у воєнний час. Зниження дефіциту бюджету при такому рівні витрат на безпеку, повірте мені, це нелегка праця», - резюмував президент України.

Стосовно візиту наприкінці вересня в ООН і очікувань створення Міжнародного трибуналу щодо малазійського літака в ході Генеральної Асамблеї, Порошенко висловив сподівання, що було б надзвичайно несправедливо по відношенню до 290 жертв з різних країн усього світу забути  про цю терористичну атаку.

«Ми, разом з представниками Нідерландів, Іспанії, Бельгії, Малайзії – усього світу – вимагаємо відповідальності за цю катастрофічну терористичну атаку. Весь світ має право знати, хто відповідальний. На жаль, тільки одна країна проти, особливо сумно, що ця країна – член Ради Безпеки ООН, це країна, ведуча агресію проти моєї країни – Росія – вона володіє правом вето, і її позиція говорить сама за себе. Проте ми продовжуємо зусилля. Я не знаю, чи станеться це – я був би щасливий, якби це сталося на сесії Генеральної Асамблеї, або на наступний день, в будь-якому випадку процес продовжиться», - наголосив глава держави.

Продовжуючи, президент повідомив, що у найближчому майбутньому буде остаточний висновок голландських слідчих, також зазначивши, що потрібно привернути увагу до того, що для нього було непростим рішенням, коли негайно слідом за катастрофою він заявив, що розслідування не повинно проводитися Україною, адже головним пріоритетом цього розслідування повинна бути довіра. Весь світ повинен довіряти результатам цього розслідування. За його логікою, розслідування повинна була провести країна, яка найбільше постраждала у цій трагедії, у цій катастрофі. Тому він і запропонував голландським колегам очолити розслідування, запросивши також фахівців з Австралії, Малайзії, тобто трьох найбільш постраждалих країн. І тепер цим результатам довіряють всі країни ООН.

Висловив свої думки президент України і стосовно позиції Росії в Радбезі ООН, а також про те, чи повинна вона залишатися членом цієї ради.

«Я думаю, що вони можуть залишатися в Радбезі, проте Росія повинна бути позбавлена права вето в тих конфліктах, у яких вона є учасницею. Подібний крок не тільки зробить механізми Радбезу більш ефективними, він поверне цим механізмам ефективність, так як зараз Радбез просто блокується і не в змозі виконувати свою роль. У нас немає іншої альтернативи. Якщо ви приймаєте рішення, яке може бути заблоковане Радою безпеки, то повинна бути альтернатива для підтримки безпеки в світі. Для нас це дуже важливо», - такими словами завершив інтерв’ю Петро Порошенко.

Нагадаємо, що в ході Бухарестського саміту було заявлено, що двері для України в НАТО поки що закриті, адже альянс ставить однією з умов реформування країни та спільно з міжнародними партнерами відбудову в Україні миру.

Окрім того, президент Петро Порошенко висловив упевненість, що в разі винесення питання про членство в НАТО на всеукраїнський референдум, то за членство проголосувало б більше 50% українців. Зазначивши, що НАТО є найкращим механізмом забезпечення миру після Радбезу ООН, Порошенко заявив, що Україну в Альянсі не чекають. На думку глави держави, якщо Київ зараз відправить в НАТО прохання про членство, то, швидше за все, альянс відмовить. За словами президента, подібне питання, в даний час, було б провокаційним, адже Україні ще багато чого потрібно зробити для отримання членства в альянсі.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.