Неділя, 22 Травень 2022


Політичний експерт Кость Бондаренко у коментарі Слову і Ділу розповів про можливі причини торгової блокади Донбасу. На його думку, торгова блокада – це спосіб поставити Україну на межу та метод енергетичного шантажу.

«Україна на сьогодні залежна від антрациту, який видобувається в Луганській та Донецькій областях. Відповідно, зараз ми не можемо собі дозволити знайти інші джерела навіть для обігріву, крім закупівель на Донбасі. Про це вже говорилося неодноразово високопосадовцями. Реалії залишаються реаліями», – підкреслив фахівець.

«Тим більше, учасники торгової блокади поки не дали відповіді на питання, де взяти 9 мільйонів тонн вугілля, щоб пережити цю зиму», – підсумував експерт.

Погоджується з Костем Бондаренком й аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Полтораков. Зокрема він зазначає, що торгова блокада найбільш вигідна саме для безпосередньої країни-агресора – Росії.

«Відмова від українського вугілля з неконтрольованих територій призведе до необхідності купувати його безпосередньо у фактичного агресора, за долари, за цінами значно вищі за внутрішні», - зазначає експерт.

Полтораков у своїй статті описав найбільш вірогідний сценарій, за яким буде змушений піти український уряд у разі повної блокади поставок українського вугілля з неконтрольованих територій.

«Потрібні 9-10 млн тонн антрациту за нинішніми цінами - це ще мінус $0,9-1 млрд зовнішньоекономічного сальдо. Але важливо не тільки це, а й де його реально в такому обсязі купити і як доставити. Якщо проаналізувати існуючу структуру вугільного імпорту, то виявиться, що 2/3 (906,3 млн. з $1,47 млрд) припадає на російське вугілля. І тут не тільки питання ціни/наявності товару. Існує в Україні одна велика логістична проблема - пропускна здатність портів. Cкажу лише, що в РФ ми змушені будемо закупити більше половини необхідного антрациту», - резюмує Олексій Полтораков.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.