Середа, 02 Грудень 2020


Якби президентські вибори відбулися в найближчу неділю, то до другого туру вийшли б чинний президент Петро Порошенко і лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Про це свідчать підсумки опитування Соціологічного центру імені Михайла Драгоманова. Дані озвучили на прес-конференції в УНІАНі соціолог, професор Сергій Штепа і політичний експерт Ростислав Балабан.

«Як показують результати опитування, серед потенційних кандидатів на пост президента лідирують два прізвища: Юлія Тимошенко (15,7% опитаних, які планують брати участь у виборах) і Петро Порошенко (12,3% опитаних). Саме ці два кандидати, згідно з результатами опитування, виходять у другий тур», - повідомив Штепа.

За словами професора, почесне третє місце в президентському рейтингу зайняв Анатолій Гриценко (8,3%), що отримав найбільшу підтримку в Західній Україні. Далі йде Юрій Бойко (6,2%) - найбільше голосів йому збираються віддати в Харківській області, Олег Ляшко (5,6%) - на півночі України, Володимир Зеленський (5,4%), Вадим Рабинович (5,1% ) - в Одеській області, Святослав Вакарчук (4,7%) - в Західній Україні, Андрій Садовий (2,7%) і Олександр Шевченко (2,6%).

«Наше дослідження показує, що в українського суспільства є запит на нові для політики особи. Це свідчить про те, що двоє основних лідерів перегонів, Юлія Тимошенко і Петро Порошенко, однозначно будуть використовувати в своїх кампаніях інноваційні пропозиції, тобто пов'язувати себе з новим і пропонувати якісь сучасні проекти», - зазначив Балабан.

Він додав, що у Тимошенко найбільша підтримка серед жителів невеликих містечок і селищ. На думку експерта, високий відсоток її підтримки - це перш за все результат активної експлуатації лідером «Батьківщини» соціальної проблематики, хворобливих для потенційних виборців тем, пов'язаних з рівнем життя. Ще одним фактором, стабільного рейтингу Тимошенко, політолог вважає те, що її кампанія стартувала раніше за всі інші.

«Її кампанія відрізняється інтенсивністю, але поки не всі агенти вступили в фазу виборів. Першому завжди найлегше, але коли з'являться інші кандидати, буде складніше втримати рейтинг, тому що вся увага виборців буде прикута до інших», - додав експерт.

Балабан зазначив, що зараз спостерігається тенденція до зростання рейтингу чинного президента Петра Порошенка.

«Ми пов'язуємо це з тим, що ще не почалася виборча кампанія, але він вже почав оголошувати основні меседжі: зміцнення незалежності, розвиток Збройних Сил України, закріплення в Конституції європейського і євроатлантичного курсу країни, а також перспективи отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви», - констатував експерт.

Згідно з результатами опитування, значний відсоток виборців не визначилися зі своїм вибором (21,9% серед тих, хто планує брати участь у виборах).

«Тому, ситуація ближче до дня виборів може суттєво змінитися на користь будь-якого з кандидатів. Крім того, та частина респондентів, яка вже визначилася з вибором, часто змінює свою думку саме в день голосування. Такий механізм ми спостерігаємо часто», - резюмував Балабан.

Опитування проведено 25 серпня - 2 вересня серед дорослого населення України. Методом особистого інтерв'ю опитано 1800 респондентів, що мешкають в усіх областях України (крім окупованих АР Крим та сходу України). Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.