Середа, 30 Вересень 2020

Третій Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді «Біле озеро» закінився в Кузнецовську. Традиційно турнір присвятили Дню Незалежності України. Якщо перший турнір мав статус всеукраїнського, то наступні змагання вже були внесені до Європейського календаря спортивних подій та проходили під статусом міжнародних.

Цього року у змаганнях взяли участь 130 учасників, які повинні були подолати дистанцію у 1650 метрів (1 миля). Представники 15 міст України, а також плавці Італії, Росії та Туреччини змагались за першість у 12 вікових категоріях.

В рамках турніру пройшли змагання з плавання на відкритій воді серед юніорів. Молоді українські спортсмени змагались у восьми вікових категоріях. Наймолодший учасник турніру, семирічний Андрій Галайчук зайняв почесне перше місце. Його 10-річний брат Іван впродовж п’яти років займається плаванням професійно, отримав чимало нагород і у цих змаганнях здобув ще одну золоту медаль, прийшовши першим у своїй категорії.

Найстарший учасник змагань 82-річний Костянтин Щеглов — двократний призер чемпіонату Європи, трьохкратний рекордсмен та заслужений тренер України, колишній тренер збірної України з плавання приїхав на турнір «Білого озера» вперше, — «В свій час у багатьох країнах я виборов золоті медалі та кубки. Останні два роки змагаюсь у спорті серед ветеранів. Сьогодні маю дебют — вперше беру участь у цих змаганнях. Дистанція чимала, та організація вже вражає. Рецепт успіху простий — у роботі народжується результат, головне працювати над собою».

Перше місце серед жінок у своїй віковій категорії посіла представниця Італії, відома модель Мілану — Анастасія Сумленна. За її словами, про турнір вже говорять за кордоном.