Неділя, 22 Травень 2022


Ягідний сезон на Рівненщині завершується. Рівненські чорниці гарантують щедре поповнення сімейних бюджетів та додаткові кошти до місцевих скарбниць за будь-якої погоди.

Останніми роками завдяки ефективним заходам влади в період заготівлі на Рівненщині ягідно-грибний сезон приносить цілком конкретний фінансовий результат усім учасникам процесу: заготівельники отримують якісний та затребуваний за кордоном товар, місцеві громади — додаткові кошти у вигляді сплачених податків, мешканці не надто економічно активних поліських районів — значні суми до сімейних бюджетів.

Саме на соціальній значущості регіональної політики у стосунках з фірмами-заготівельниками у Головному управлінні Міндоходів у Рівненській області наголошують особливо.

 «В період заготівлі ягід та грибів наше основне завдання полягає у тому, щоб місцеві бюджети отримали всі належні податки. А для цього потрібно не лише контролювати  місця заготівлі і зберігання ягід та грибів, а й подбати про те, щоб у деяких бізнесменів не було спокуси експортувати цю продукцію нелегально», - зазначає в.о. начальника ГУ Міндоходів у області Дмитро Зайцев. 

З початку сезону заготівлі в області здійснюється постійний контроль за дотриманням заготівельниками встановленого порядку заготівлі лісової сировини. Органами доходів і зборів області проведено 41 рейд–перевірку, в ході яких обстежено 99 заготівельних пунктів. Втановлено 14 порушень вимог рішення Рівненської обласної ради від 22 квітня 2011 року №265 «Про порядок і умови виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів».

Працівники територіальних органів Міндоходів в області вживають заходи з виявлення та залучення до повної сплати податків суб’єктів господарювання, які здійснюють  закупівлю ягід у громадян. З початку року залучені до оподаткування 17 юридичних та 46 СПД – фізичних осіб. Ними вже сплачено відповідно 337 тис. грн. та 33,3 тис. грн. платежів до бюджетів. Також залучено до оподаткування 12 найманих осіб, внаслідок чого додатково надійшло податку на доходи фізичних осіб в сумі 1,1 тис. грн.

У поточному році проведено 6 документальних перевірок суб’єктів господарювання, які проводять діяльність в даній сфері, за наслідками яких донараховано 17 тис. грн.

Як результат збалансованої роботи у 2014 році платниками збору за спецвикористання лісових ресурсів сплачено до місцевих бюджетів за заготівлю чорниць, грибів та інших видів лісової сировини 567,3 тис. грн. вказаного збору. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.