Неділя, 22 Травень 2022


30 липня 2014 року в конференц-залі Центру сприяння бізнесу відбувся семінар на тему «Впровадження систем безпечності харчових продуктів, заснованих на принципах НАССР на малих та середніх підприємствах з зберігання, обробки та переробки сировини та продуктів харчування».
 
Захід відбувся за участі проекту американського агентства міжнародного розвитку (USAID) АгроІнвест у співорганізації з Рівненським регіональним центром з інвестицій та розвитку для виробників та переробників сільськогосподарської продукції, представників збутових організацій та інших ключових осіб.
 
Учасники семінару були ознайомлені з основними поняттями та отримали конкретні практичні поради з впровадження міжнародних стандартів безпеки продукції. Особливо актуальними ці питання були для тих виробників харчових продуктів, які здійснюють обробку, переробку чи зберігання овочів та фруктів.
 
Також, експерти проекту АгроІнвест розказали про ефективність системи та її економічний ефект, зокрема про можливості та нові ринки, які відкриються перед тими, хто впровадить систему НАССР у себе. 
 
Як зазначив директор Рівненського регіонального центру з інвестицій та розвитку (www.rivneinvest.org), Олександр Осовець, що впровадження системи ХАССП допоможе підприємствам з галузі агросектору покращити якість власної продукції у відповідності до міжнародних норм. Це, в свою чергу, дозволить збільшити обсяги продукції та розширити ринки збуту, що особливо важливо у контексті європейської інтеграції України. При цьому потрібно враховувати, що впровадження принципів ХАССП потребує залучення інвестицій на модернізацію виробництва. У цьому контексті Рівненський РЦІР готовий всебічну підтримку та ознайомити зацікавлених осіб з актуальними можливостями залучення інвестиційних та кредитних фінансових ресурсів.   

Довідково:

Проект USAID АгроІнвест (www.agroinvest.org.ua) – проект технічної допомоги, що фінансується Американським агентством з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл.

Проект діятиме в Україні 2016 року. Його метою є сприяння розвитку сільського господарства України та підвищення конкурентоспроможності агробізнесу незалежно від організаційно-правової форми та масштабів виробництва. Крім того проект ставить за мету сприяти зміцненню експортного потенціалу України як учасниці глобальної ініціативи з забезпечення продовольчої безпеки. Проект також покликаний допомогти українським селянам краще розуміти та захищати свої права на землю і продумано розпоряджатися своєю власністю для зміцнення добробуту своїх сімей та України в цілому. 


*Системи управління безпечністю харчових продуктів (ХААСП) застосовують практично в усьому світі як надійний захист споживачів від небезпек, які можуть супроводжувати харчову продукцію. Запровадження систем управління безпечністю харчових продуктів вимагає законодавство Європейського Союзу, США, Канади, Японії, Нової Зеландії та багатьох інших країн світу. В Україні застосування  систем ХАССП є обов’язковим для всіх підприємств, які займаються виробництвом або введенням  в обіг харчових продуктів.  Цього вимагають Закони України «Про безпечність та якість харчових продуктів» та «Про дитяче харчування». Впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів на основі концепції ХААСП є особливо актуальним у процесі реалізації економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.  

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.