Вівторок, 19 Жовтень 2021


На пам’ятній монеті України, присвяченій 75-річчю утворення Рівненської області, відтворять історичні цінності та пам’ятки Рівненщини. Серед пропонованих варіантів: одна з найстаріших культових дерев’яних споруд - Михайлівська церква у селі Пляшева Радивилівського району, Корецький, Дубенський та Острозький замки тощо.
 
«Робоча група дійшла згоди, що на монеті повинна бути представлена історична Рівненщина. Адже наш край має тисячолітнє минуле. Тому ми вирішили, що на реверсі монети буде зображено герб нашої області, а на аверсі – Михайлівська церква, пам’ятник козакам. Усе це має бути на фоні Берестецької битви», - розповів заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук.
 
Монету Національний Банк України планує ввести в обіг вже з листопада цього року.
 
«Такого роду монети Нацбанк випускає кожній області України з нагоди річниці її створення. Пропозицію, що має бути зображено на монеті, подає сам регіон, але остаточний – затверджується колегіально. Монета Рівненщини матиме тираж у 30 тисяч примірників, буде номіналом 5 гривень, а коштуватиме 25 гривень. Придбати її можна буде у відділенні Нацбанку та у банках дистриб’юторах», - розповів в.о. начальника управління Національного Банку України в Рівненській області Віталій Брик.
 
За кілька днів учасники робочої групи мають представити різні варіанти монети у ескізах. Кращу пропозицію подадуть до Нацбанку України.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.