П'ятниця, 23 Квітень 2021


До Рівненської обласної ради звернулися жителі села Курозвани Гощанського району з проханням допомогти у вирішені проблеми, пов’язаної з введенням в експлуатацію місцевого дитсадка.

Вони повідомили, що дитсадок реконструйовано і він повністю готовий для того, аби прийняти дітей, однак держава не розрахувалася до кінця з генпідрядником, відтак, він не здає об’єкт в експлуатацію. Щоб розібратися в ситуації в Курозвани виїхав голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

На місці вияснилося, що реконструкція приміщення завершилася вже давно. Відкрити "Капітошку" планували ще в грудні 2013 року на Миколая, але оскільки з будівельниками не розрахувалися, увесь цей час дитсадок був зачинений. Взимку селяни приносили дрова для його обігріву, щоб зберегти приміщення в нормальному стані. Місцеві бідкаються, що відкриття дошкільного закладу затягується, адже для них робота дошкільного закладу суттєво полегшила б життя. Більшість курозванців працюють на землі, в господарствах, відтак за клопотами на виховання дітей часу не залишається.

- Люди понабирали паї. Дітей, а їх дошкільного віку в нас налічується 78, немає де залишити. Дітки з батьками по городах, хто де. Але садок дітям необхідний, - каже Іван Кравчук,  Курозваніський сільський голова.

Будівельники ставляться з розумінням до бажання людей, однак хочуть мати гарантії, що з ними розрахуються. Обіцяють підписати папери про здачу об'єкта в експлуатацію відразу, як на їх рахунку з'явиться половина від суми боргу, щоб розрахуватися з субпідрядними організаціями, які виконували вентиляційні роботи та готували очисні споруди.

На фінансування з держбюджету покладати надій не варто, зауважив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, тому розпочав роботу направлену на пошук коштів в обласному бюджеті.

- Реконструкцію цього садочка фінансували з державного бюджету, але сьогодні програма соціально-економічного розвитку не фінансується взагалі. Крім того не має  інформації чи з’являться гроші в майбутньому. Бачите, готовність дитсадка сто відсотків, тобто фізичних перешкод для того, аби він запрацював, немає. Зараз стоїть питання  знайти можливість, щоб хоча б частково з обласного бюджету закрити борг. Його загальна сума складає 1 200 000 гривень,  але з підрядником вдалося домовитися. Відтак, якщо ми знайдемо і виділимо  500 000 гривень то діти підуть в дитсадок, - зауважив Михайло Кириллов.

Якщо гроші знайдуть і депутати приймуть позитивне рішення на сесії обласної ради то «Капітошку» відкриють уже наприкінці вересня.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.