Понеділок, 06 Грудень 2021


На Форумі видавців у Львові відбулася презентація книжки колишнього політичного в’язня Юрія Луценка і відомого журналіста Мустафи Найєма «По обидва боки колючого дроту». Книга складається з розмов Найєма з Луценком, які були записані одразу після виходу останнього з в’язниці.

Як передає кореспондент ІА ZIK, представив авторів книги видавець – директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович.

Мустафа Найєм розповів, що вирішив взятися за книгу, коли почув тюремні оповідки Луценка, тому що не хотів, аби це все пропало. Водночас він додав, що не вірив спочатку Луценку, оскільки той розповідав дуже багато деталей і не вірилось, як він може це все пам’ятати. Тоді журналіст попросив у Луценка його щоденник, який він писав у в’язниці, і прочитавши його, сам у всьому переконався.

«Те, що ця книга виходить перед виборами, взагалі не дуже добре для мене як для автора. Але в ній немає жодного слова про сьогодення і немає жодної агітації», – запевнив Найєм.

Також він додав, що після розмов з Луценком, дійшов висновку, що той «прийшов у політику саме заради політики, а не заради грошей чи слави», і саме це, за словами журналіста, виправдовує написання цієї книжки.

Загалом було записано 50 годин розмов, що врешті знайшли відображення в книзі. «Коли почалася Революція гідності, я був певен, що цей матеріал уже неактуальний. І тут Іван Малкович запропонував видати цю книгу. Це було дуже несподівано і приємно», – зазначив Луценко.

За його словами, у в’язниці він намагався «знаходити смішне у жахливому». «Я вважаю, що сміх – це головна зброя в будь-якому театрі абсурду, особливо у боротьбі з тоталітарним режимом», – сказав він, розповівши кілька смішних історій з тюремного життя.

«Звичайно, не завжди було до сміху. Дещо з цього сказано і в цій книзі», – додав Луценко. За його словами, він вважав, що провинився перед виборцями, і хотів показати, що «не всі здаються і не всі продаються».

Також він заявив, що період тюремного ув’язнення вважає для себе певним катарсисом. «Мені була корисна тюрма. Луценко до тюрми страждав поверховістю, а після тюрми страждає філософуванням. Але мені здається, це краще», – зазначив політик.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.