Вівторок, 11 Серпень 2020


Олега Осуховського та Блок Петра Порошенка найчастіше згадувалися в останній тиждень перед днем голосування і в 15 сайтах, і в 10 газетах Рівненщини. Такі результати моніторингу ЗМІ за період з 20 по 24 жовтня, який проводило РОГО «Комітет виборців України» в рамках проекту «Комплексне спостереження за позачерговими парламентськими виборами 2014 року в Рівненській області».

Характерно, що в останній тиждень перед 26 жовтня порівняно з усіма іншим періодами моніторингу значно збільшилася кількість публікацій з повідомленнями про порушення виборчого законодавства. В першу чергу, за рахунок того, що на Рівненщині проти кандидатів і партій масово почали використовувати чорний піар. Про такі факти неодноразово повідомляли ЗМІ представники Рівненського КВУ. Крім того, варте особливої уваги й повідомлення про виявлений представниками ГМ ОПОРА факт прямого підкупу виборців у ВО 155 (за кандидата Віктора М’ялика).

При цьому, незначно зменшилася кількість замовних іміджевих матеріалів: як «джинси», так і маркованих відповідно до законодавства. І майже не змінилась кількість виявлених публікації з антиагітацією та чорним піаром.

Лідером останнього тижня перед днем виборів за кількістю згадок знову став кандидат від ВО «Свобода» у ВО 152 Олег Осуховський – 43 (проти 33 попереднього разу). Не набагато від нього відстав за цим критерієм його опонент Олег Червонюк – 41 згадка. Дмитро Якимець, який став третім, значно відстав від своїх «колег» по округу, набравши 30 згадок.
Серед партій найчастіше перед виборами згадувався Блок Перта Порошенка – 28 разів. З них: 2 – у маркованих як передвиборча агітація матеріалах й 1 раз у публікації з антиагітацією проти цієї політсили.

По 25 згадок набрали Радикальна партія Олега Ляшка і Об’єднання «Самопоміч». При цьому РПЛ вчетверте поспіль є лідером тижня за кількістю «джинси» на рівненських сайтах (7 матеріалів). «Самопоміч» же вперше за шість тижнів набрала таку суттєву кількість згадок. Але пов’язано це переважно з тим, що ці згадки були в повідомленнях про факт поширення газети з чорним піаром проти цієї партії та її лідера Андрія Садового.

19 разів згадувалося ВО «Свобода». З них по 2 рази в замовних маркованих іміджевих матеріалах і публікаціях з антиагітацією проти цієї політичної сили. Лідер попереднього періоду ВО «Батьківщина» цього разу набрало 14 згадок і всі – в новинних матеріалах. Не було зафіксовано ні «джинси», ні маркованих публікацій з передвиборчою агітацією.

В рівненських газетах серед кандидатів минулого тижня найчастіше згадувалися згадувалися: Олег Осуховський та Олег Червонюк – по 19; Олексій Муляренко – 11; Дмитро Якимець та Юрій Вознюк – по 9; Василь Берташ – 8; Вадим Павлюк – 7; Валентин Королюк – 6; Вячеслав Якушин – 5; Олександр Лащук – 4; Микола Капінос – 3.

Найбільшу кількість згадок у друкованих ЗМІ серед партій мали: Блок Петра Порошенка – 31; «Народний фронт» та ВО «Свобода» – по 18; ВО «Батьківщина» - 15; Об’єднання «Заступ» - 12; Радикальна партія Олега Ляшка – 10.

Як підсумок за минулий тиждень, можна констатувати значне збільшення в Інтернеті повідомлень про порушення виборчого законодавства. Пояснити це можна тим, що традиційно в останні дні перед днем голосування кандидати і партії намагалися використати весь арсенал можливих способів привернення до себе уваги виборців. У тому числі нечесних або взагалі незаконних. Водночас друковані видання були переповнені замовними (але переважно маркованими відповідно до законодавства) матеріалами.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.