Понеділок, 26 Жовтень 2020


ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходитиме на Рівненщині з 18 листопада по 10 грудня 2014 року. Його презентація та перший показ у рамках фестивалю відбулися сьогодні в конференц-залі готелю «Оптима» в Рівному.

Цьогорічний Мандрівний фестиваль розпочався в Україні з жовтня. До його програми увійшли фільми-переможці 11-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який проходив у Києві з 21 до 28 березня 2014 року. Тож упродовж жовтня–грудня світові шедеври сучасної документалістики зможуть побачити мешканці більш ніж 230 міст і містечок України.

На три місяці кінозалами Мандрівного стануть кінотеатри, будинки культури, вищі навчальні заклади, школи, молодіжні клуби, книгарні, бібліотеки та установи пенітенціарної системи. Після кожного кінопоказу організатори традиційно запрошують глядачів на обговорення фільмів і тематичні дискусії про права людини в Україні з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.

Партнерами фестивалю в регіонах України є 46 провідних молодіжних, громадських і правозахисних організацій. Регіональним організатором фестивалю, який вже вдруге проводитиметься на Рівненщині, як і минулого року, є РОГО «Комітет виборців України» в партнерстві з управлінням Державної пенітенціарної служби в Рівненській області.

Так само, як і цьогорічний фестиваль у Києві, мандрівні кінопокази об’єднані головною темою «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні. Ми говоритимемо про корупцію як тотальне порушення прав людини – права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших свобод.

«Загалом у період з 18 листопада по 10 грудня в рамках фестивалю на Рівненщині планується провести не менше 12 показів та обговорень фільмів у вищих навчальних закладах, коледжах, школах, бібліотеках, пенітенціарних установах області, – поділився планами фестивалю голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – Так, зокрема, завдяки співпраці з управлінням Державної пенітенціарної служби в Рівненській області вже заплановані кінопокази для затриманих і засуджених осіб у Рівному, Дубному, Городищі та Катеринівці. Крім того, щодня впродовж 1-4 грудня проводитимуться відкриті покази для всіх бажаючих у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Початок цих показів о 17:00. Вхід – вільний».

Одразу після презентації відбувся перший відкритий показ у рамках цьогорічного фестивалю. Присутні переглянули кінострічку «Євромайдан. Чорновий монтаж». Серед інших фільмів, котрі планується показувати на Рівненщині цього року, «Помаранчева зима», «Пуссі проти Путіна», «Путінські ігри», «Амосов – Сторіччя» та інші.

У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко в 23 регіонах України, Крим, міста Севастополь і Київ. 

Для довідки. Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції.

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.

Докладніше програму регіональних переглядів можна дізнатися на офіційній сторінці Мандрівного фестивалю: http://traveling.docudays.org.ua/

Docudays UA  – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2014 році фестиваль у Києві відвідали 38 200 глядачів.

ХІІ Docudays UA пройде з 20 по 26 березня 2015 року в Київському будинку кіно. Дедлайн подачі фільмів – 30 листопада 2014 року.

Стежте за новинами на веб-ресурсах фестивалю:

www.docudays.org.ua 
http://www.facebook.com/DocudaysUA 
twitter.com/DocudaysUA

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.