П'ятниця, 23 Квітень 2021


Кожна дитина має право на повноцінну сім’ю. Для дітей, від яких відмовились батьки, демократичний світ намагається створити максимально наближені до сімейних умови життя. В Україні ж досі вважають, що інтернат – ефективне місце для розвитку особистості.

За офіційною статистикою практично 90 % випускників інтернаті мають соціальні та психологічні проблеми, з них 20% мають судимість, 14% займаються проституцією, 10% протягом двох років після випуску здійснюють самогубство. Основною причиною є те, що інтереси системи завжди переважають над індивідуальними потребами. Навіть найкращі заклади-інтернати не спроможні забезпечити належної турботи та уваги дитині, відчуття любові, допомоги рідних. Наслідки виховання в інтернаті -руйнівні для самих дітей, сімей та всього суспільства. Проблему існування інтернатів можна вирішити, забезпечивши підтримку вразливих сімей (щорічно в Україні більше 8 тис. дітей втрачають рідну сім’ю), або пошуком нових батьків для дитини (розвиток сімейного виховання).

Чи зможуть громадські організації змінити систему соціальної політики відносно дітей-сиріт?

Чи реально в Україні замінити інституційний догляд сімейним вихованням? Що можемо зробити ми вже сьогодні?

Про ці та інші питання йтиметься на презентації кампанії «Відкриваємо двері дітям», яка відбудеться у четвер, 27 листопада, о 14:00, за адресою: м. Рівне вул. Міцкевича, 32, конференц-зал готелю «Мир».

Участь у заході візьмуть представники:

начальники управління охорони здоров’я Рівненської ОДА та міської ради, 
начальники служб у справах дітей Рівненської ОДА та міської ради,
начальники обласного і міського управлінь освіти,
директори Рівненського обласного та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, 
громадські активісти.

Інформація
20 листопада 2013 року стартувала кампанія «Відкриваємо двері дітям» www.openingdoors.org.ua, головна мета якої – консолідація зусиль громадянського суспільства заради впровадження змін в соціальній політиці, що призведуть до відмови від інтернатів. Кампанія об'єднує ключові громадські організації у сфері соціального захисту дітей. Кампанія впроваджується  у 12 країнах Європи і закликає Європейський Союз, уряди європейських країн здійснити перехід від інтернатної системи догляду за дітьми до системи, яка заснована на вихованні дітей в сім’ї. Європейський Союз визнає цю проблему однією з першочергових у сфері соціального захисту дітей. Багато Європейських країн, відповідно до проголошених принципів, вже зробили вагомі кроки в цьому напрямку.

Організатор кампанії – ПБО «Надія і житло для дітей», головний національний партнер – Фонд Ріната Ахметова. Одне з ключових завдань кампанії – підвищення поінформованості суспільства про шкоду і неприйнятність зростання дітей в інтернатах, та про існуючі альтернативи. На реалізацію цього завдання і направлено проект.

Регіональним партнером кампанії у Волинській та Рівненській областях є громадська організація «Фонд соціального розвитку».

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.