Субота, 16 Січень 2021


Як ми писали в попередній статті, однозначної відповіді на запитання «кому ж вигідно?», поки отримати не вдалося, намагаємось продовжити цю тему. Спілкуємося з фахівцем у справах рейдерства. Описуємо йому ситуацію, яка склалась навколо проекту будівництва цієї ГЕС та отримуємо коментар.

«Оскільки я не знайомий з матеріалами справи, не можу та не вправі стверджувати однозначно, але просто можу розказати найбільш підходящу класичну схему, а ви вже самі намагайтесь накласти її на ту чи іншу ситуацію. Як правило, коли з’являються або існують перспективні  проекти, то й знаходяться люди, як правило впливові, які хотіли б мали від цього свій зиск. Вони контактують із засновниками та пропонують їм надати частку в бізнесі, тобто напрошуються в співвласники. Зазвичай не на умовах співфінансування, а на умовах «сприяння» розвитку. Хоча бувають і пропозиції якогось співфінансування, але вони, як правило, не відповідають апетитам на долю. Якщо вони між собою домовились – все гаразд, процес пішов, якщо ж ні – розпочинається тиск. Для цього спершу підшуковуються значущі громадські активісти, громадські організації тощо, інтереси яких і інтереси бізнесменів можуть в чомусь конфліктувати. Як правило, такі громадські організації фінансуються за рахунок іноземних грантів, і вони вимушені здійснювати публічну діяльність. Не можна сказати, що такі організації займаються лише «замовленнями», ні, вони приносять і багато користі суспільству, але в деяких випадках ними можна скористатись і з метою тиску, інколи вони про це можуть навіть і не знати. Ініціатору «шуму» не потрібно навіть дуже витрачатись, оскільки публічний шум є вигідним обом сторонам, одні отримують тиск на незговірливого бізнесмена, інші – роботу за яку отримують іноземні гранти. Пізніше знаходяться люди на місцях з числа місцевих бізнесменів, чиї інтереси теж десь можуть конфліктувати із інтересами «незговірливих», вони теж підключаються до цього процесу… А далі все може залежати від різних факторів та від того, хто з них краще юридично захищений.»
      
Ми не будемо нічого коментувати, накладати на ситуацію, залишаємо це на ваш розсуд, шановні читачі. 

P.S. Доречі, Олег Гетун, який активно виступає проти будівництва ГЕС та представляє громадську організацію «Екоклуб», займається бізнесом по організації сплавів на катамаранах, в тому числі на р.Случ. (Агенція “Світовир”). 

Георгій Опанасюк

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.