П'ятниця, 23 Квітень 2021


Політична корупція в Парламенті стала чи не найголовнішою причиною узаконених корупційних схем, неякісного законодавства та переділу власності.

Сьогодні багато депутатів заявляють про активну протидію корупції та хабарництву. Проте, на жаль, багато з них бачать своїм головним завданням у Парламенті особисте збагачення через різноманітні корупційні схеми або хабарі при голосуванні за «потрібні» закони.

Найсвіжішим фактом політичного хабарництва в Парламенті стало голосування  13 січня 2015 року за Закон "Про внесення змін до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства". Так, народний депутат України Костянтин Усов у своєму повідомлені на сторінці Facebook зазначив, що лобісти старалися підкупити народних депутатів, пропонуючи їм великі кошти, щоб останні не голосували за вищевказаний закон.

 «Цього разу лоббісти від олігархів знов бігали між депутатами з мішками грошей. В прямому сенсі з мішками. Але часи змінились. І політика змінилась. Трохи, ледь помітно, але ці зміни проступають на поверхню саме в такі важливі моменти, як сьогодні».

Щоб не допустити в Парламенті  хабарництва необхідно встановити громадський контроль за діяльністю народних обранців. 

Одним із таких інструментів контролю є Декларація безхабарності.

25 грудня минулого року активісти Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» надіслали всім народним депутатам України звернення з пропозицією підписати Декларацію безхабарності.

На пропозицію відповіли 37 депутатів, 16 з яких підписало Декларацію. На жаль, серед цих депутатів жодного з тих, хто представляє Рівненську область, про це повідомив Голова Руху "Ні хабарництву" Сергій Гула .

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.