Понеділок, 10 Серпень 2020


За даними Головного управління Держсанепідслужби у Рівненській області спостерігається неблагополучна епідеміологічна та епізоотична ситуація зі сказу.

За 2014 рік у Рівненській області зареєстровано 24 неблагополучних по сказу населених пункти (випадки реєструвались у Володимирецькому(1), Дубенському(4), Демидівському(2), Дубровицькому(3), Радивилівському(2), Рівненському(5), Костопільському(1), Гощанському(2), Сарненському(3) районах та м.Рівне (1)), де захворіло сказом 24 тварин: 5 лисиць, 8 котів, 10 собак та 1 корова.

За медичною допомогою у 2014 році звернулося 2516 осіб, що потерпіли від покусів, в тому числі й нанесених бродячими тваринами. Отримали призначення на антирабічне лікування 440 осіб. Виявлено 91 особу, які покусані та обслинені хворими тваринами. Це загрозлива статистика з огляду на ризики зараження сказом.

За останніх 50 років у Рівненській області не реєструвалося випадків захворювання сказом серед людей. Проте в кінці 2014 року зареєстрований 1 випадок захворювання людини сказом. Захворювання зареєстроване у Володимирецькому районі, с.Біле у чоловіка, якого покусав та подряпав власний кіт. Проте потерпілий не придав цьому значення і не звернувся за медичною допомогою та нікому про це не повідомив. Після інкубаційного періоду (до 4 міс.) у нього з`явилась характерна клінічна картина (підвищена температура, гідрофобія, аерофобія, фотофобія, судоми, гіперсалівація, галюцинації), що в подальшому привело до смерті.

Сказ — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке захворювання, яке без належного лікування неминуче закінчується смертю.

Пам’ятайте, що єдиною гарантією, попередження виникнення цієї смертельної хвороби при контакті з хворою твариною на сказ, є своєчасне звернення за медичною допомогою і в повному обсязі проходження курсу антирабічного лікування.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.