Середа, 02 Грудень 2020


Голова громадської організації «Рух за справедливість» Іван Карасьов заявив, що влада має переформатувати діалог з громадськими організаціями. Таку думку він висловив в ході круглого столу «Що буде в кишенях простих українців у кризовому 2015» в м.Рівне. Круглий стіл було проведено громадською організацією «Рух за справедливість» в рамках загальнонаціонального проекту «Антикризовий форум».

На думку Івана Карасьова необхідно залучити широку громадськість до підготовки тих рішень, які виведуть країну з соціально-економічної кризи.

«Зараз соціальний діалог припинений, хоча раніше він був збудований більш успішно», - зазначив він. «Ми дуже сподіваємося, що громадська платформа для вирішення соціальних проблем буде будуватися по правильному ефективному принципу, а не тому, який декларується тільки на папері».

За словами Карасьова, насамперед, необхідно залучити до вирішення кризових питань молодь, оскільки саме молодь є найактивнішою частиною українського суспільства. «Держава повинна створити умови для розвитку молоді. У молоді є перспектива і її необхідно залучати до вирішення державних проблем».

Більше того, він підкреслив, що тільки інноваційні рішення, які пропонує громадськість, зможуть вивести країну з кризи, а влада сама ж гальмує створення інновацій, припиняючи суспільний діалог.

«Представники валютних позичальників, вкладників банків уже з готовими законопроектами відстоювання своїх прав приїжджають в Київ, але їх так ніхто і не хоче чути», - навів приклад Карасьов. Він нарікав, що владою придумуються різного роду меморандуми або будь-які приводи для того, щоб тягнути час і не вирішувати проблеми людей.

З цим твердженням згоден громадський активіст і співзасновник «Руху за справедливість» Михайло Шкурін. Він переконаний, що влада відстоює інтереси банківських груп.

«Тими кредитами, які ми набрали за останній рік, ми загнали себе в рабство на найближчих 30-40 років. Уряд веде абсолютно необдуману політику, а керівництво Нацбанку веде країну до дефолту », - вважає Шкурін.

Він підкреслив, що найближчим часом на межі закриття 40 банків, а влада поклала вирішення проблем вкладників і позичальників на плечі платників податків.

«Влада повністю відсторонилася від вирішення проблеми позичальників і вкладників. Нам простим платникам податків, яким пощастило, і у яких немає вкладів, доведеться платити зі своїх податків до Фонду повернення вкладів і рятувати своїх співвітчизників, щоб їм повернули їх законні заощадження », - вважає Шкурін.

Вирішити економічні проблеми можна скоротивши видатки бюджету на утримання Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів і всіх чиновників, вважає інша учасниця круглого столу, доцент кафедри фінансів, обліку та аудиту Рівненського інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Тамара Макух.

«Я вважаю, що бюджет, як був і в минулі роки, не досконалий. Видаткова частина завжди перевищувала дохідну. У ній домінували витрати на утримання управлінського апарату державної влади. І якщо постало питання про скорочення держслужбовців, то цей процес необхідно починати не знизу, а зверху. Видаткова частина йде на утримання Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів і всіх чиновників. А на місцях бюджетники отримують невеликі зарплати, які не дозволяють їм прожити в нормальних умовах », - стверджує Макух.

Крім того, місцеве самоврядування необхідно розвивати за європейськими стандартами, вважає Завідувач кафедри політології та соціології Рівненського державного гуманітарного університету Юрій Терешко.

«Що стосується місцевого самоврядування, це дуже болюча тема для українців. До недавнього часу воно було лише формальністю. Сьогодні місцеве самоврядування необхідно розвивати за європейськими стандартами, взявши приклад у Польщі або Чехії. Необхідно створити умови на місцевому рівні, щоб місцевий та іноземний бізнес себе краще відчував в регіонах », - вважає Терешко.

Підбивши підсумки круглого столу, Іван Карасьов резюмував, що влада чує своїх громадян тільки на папері і сама ж блокує розвиток економіки та інноваційного потенціалу в країні.

«Якщо ми не будемо допомагати один одному і будувати наше майбутнє - ніхто нам не допоможе», - підсумував Карасьов.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.