Субота, 05 Грудень 2020


У столиці розпочалася робота з підготовки законопроекту «Про вибори депутатів Верховної Ради Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Голова Верховної України Володимир Гройсман провів перше засідання відповідної експертної групи. 

– Є сподівання, що місцеві вибори будуть проведенні за новим законом. У ньому повинні бути чітко визначені всі правила проведення волевиявлення громадян: виборча система, формування комісії, порядок висування кандидатів й ряд інших змін. Надіюсь, що нова виборча система повністю відповідатиме запитам суспільства. Адже діючий закон був ухвалений Партією регіонів та її сателітами і мав забезпечити максимально сприятливий для Януковича та його команди результат на місцевих виборах. Він поєднує найгірші варіанти наявних виборчих систем, а новий закон має закрити шлях для різного роду фальсифікацій, – зазначив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.   

Що стосується засідання експертної групи, на ньому голова Верховної Ради Володимир Гройсман сказав наступне: «Я хотів би, щоб ми стали єдиною командою і розробили спільний проект закону. Закликаю вас попрацювати, щоб ми внесли в сесійний зал Верховної Ради до кінця квітня узгоджений законопроект і в травні прийняли його». 

За підсумками засідання, Володимир Гройсман доручив Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя розробити на базі одного з існуючих проектів єдиний законопроект, який би відображав спільну позицію учасників експертної групи. Він запропонував обговорити попередню версію такого інтегрованого законопроекту на наступному засіданні через два тижні.

До експертної групи з питань підготовки зазначеного законопроекту увійшли представники асоціації районних та обласних рад, парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя, Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів влади, Центрвиборчкому, експертного середовища, міжнародні експерти. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.