Неділя, 29 Листопад 2020


Асоціація сільських та селищних рад звернулась до свого представника у Верховній Раді, члена фракції партії ВО “Батьківщина” Вадима Івченка з проханням якомога швидше розглянути ті законопроекти, які роками не розглядались парламентом і  цим знищувалась фінансова самодостатність сільських громад, їх спроможність якомога ефективніше виконувати свої повноваження.

За ініціативи фракції “Батьківщина” керівником партії Юлією Тимошенко та депутатами партії проведено всеукраїнську нараду з майже 300 керівниками органів місцевого самоврядування всіх рівнів - це обласні керівники, мери малих міст, сільські та селищні голови. На ній вони надали свої пропозиції «батьківщинівцям» щодо внесення змін до законів, що вже діють сьогодні, та свої побажання і пропозиції для ініціювання нових аби заповнити законодавчі прогалини. Таких пропозицій надійшло більше тисячі.     

Після цієї розширеної наради з представниками місцевого самоврядування абсолютно всі пропозиції перетворені у конкретні законопроекти, які мають розглянути та прийняти у парламенті вже на першому пленарному засіданні у березні. Принаймні цього вимагатиме фракція «Батьківщина». 

Одним з розробників цих законопроектів є депутат з фракції «Батьківщина» від Рівненщини Сергій Євтушок.

- Нічого революційного не пропонується, - зазначає народний депутат. - Однак розроблені законопроекти надважливі для місцевих громад. Для міст районного значення мають бути введені прямі міжбюджетні відносини, для сільських і селищних рад - повернення ПДФО на рівень органів місцевого самоврядування та сплати його за місцем ведення господарської діяльності, а не за місцем реєстрації, збільшення оподаткування мисливських угідь та ставків. Все це буде наповнювати місцеві бюджети.

Також надважливий -  закон про землю, який має забрати повноваження у чиновників Державного агентства земельних ресурсів, аби зупинити роздачу землі, яка споконвіку відносилася до меж сіл, без згоди громади. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.