Субота, 19 Червень 2021


26 лютого в Рівному відбулося засідання "круглого столу", присвяченого ролі органів самоорганізації населення в процесі добровільного об'єднання територіальних громад. 

Участь у дискусії під час "круглого столу", зокрема взяли: народний депутат України від “БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА” Олександр Дехтярчук, заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк, директор Інститут аналізу державної та регіональної політики Інна Гайворонська та представники органів місцевого самоврядування Здолбунівського і Корецького районів, ОСНів, НГО.

“У місцевих громад сьогодні з'являються нові можливості для розвитку. В Радивилівському та Дубенському районах нашої області є сільради, які хоч зараз готові об'єднатися, - зазначив один із авторів Закону про об'єднання громад, народний депутат України від “БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА” Олександр Дехтярчук. - Згідно до закону можуть об'єднуватися громади з суміжною територією. Рішення про це прийматитимуть на загальних зборах. Окрім цього, законом вводиться інститут сільських старост, яких обиратимуть прямим голосуванням. Хочу також наголосити, що новий Закон аж ніяк не підміняє адміністративну реформу, хоча і є кроком вперед до проведення децентралізації влади”.

“В результаті об'єднання громади отримують можливість господарювати на землі як в межах так і за межами населенного пункту. Окрім того - можуть отримати на конкурсній основі кошти з фонду регіонального розвитку, для поліпшення соціально-побутової сфери своїх мешканців”, - наголосив Олександр Дехтярчук.

Захід проводився Інститутом аналізу державної та регіональної політики в рамках проекту «Сприяння створенню та ефективній діяльності органів самоорганізації населення громад Рівненської області».

Для довідки.  5 лютого цього року Верховна Рада України ухвалила закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Одним зі співавторів Закону став наш земляк, народний депутат України від “БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА” Олександр Дехтярчук. За прогнозом розробників цього документу, "реалізація положень законопроекту дасть змогу: сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій".

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.