Субота, 05 Грудень 2020


Ситуація, що склалася в у Костопільському районі з призначенням голови райдержадміністрації в черговий раз заставляє задуматися владу про децентралізацію. Сьогодні як ніколи потрібно віддати владу місцевим громадам, адже подібні ситуації будуть відбуватися надалі і в інших регіонах.

Для цього існує декілька факторів: по-перше, люди стали активніші і відчули, що можуть впливати на владу, згадали основний закон України Конституцію, - «єдиним джерелом влади в країні є народ»; по-друге, цим моментом так само як в буремні 90-ті вдало навчилися користуватися «ділки», та псевдо - активісти, які використовують ситуацію вседозволеності та безнаказаності в своїх особистих цілях, «піднявши» і «накрутивши» людей та висловивши своє невдоволення, після чого виставляють свої вимоги.     

Адже, якщо проаналізувати ситуацію в Костополі, то стає зрозуміло, що окрім законного (на той час) бізнесу (гральних автоматів) та необґрунтованого звинувачення в побитті людини, до пана  Железного більше не було і не має жодних претензій, - «але в будь якому разі Железного ми  не хочемо, бо в нас є своя, краща кандидатура». 

Та якщо глибоко «покопатися»  у 10 – ти, або 20 – ти річній історії будь-якої людини  можна «накопати» на багато більше таких «фактів». І взагалі, чи можливо, щоб якийсь кандидат на цю посаду влаштовував би всіх в районі, звичайно, що ні. 

Але тут потрібно брати до уваги той факт, що є десятки публічних людей, які можуть вийти та висловити свою думку і тисячі не публічних, які в силу різних обставин не можуть цього зробити, але вони також хочуть приймати участь в даному процесі. Крім цих двох категорій людей є ще одиниці які просто кричать,  показують фіктивно – демонстративну активність. Істина не вирішується там, де голосніше кричать. Хоча зараз на жаль відбувається саме таке встановлення істини. 

Тому найкращий вихід в даній ситуації це не призначення, а вибори - прозорі вибори місцевої влади. Тільки в такий спосіб можна визначити яка кількість місцевої громади довіряє тому чи іншому політику. 

Зараз дуже багато стали говорити про децентралізацію влади, про ліквідацію РДА, а на їх місце створити виконкоми. От  тільки з наближенням місцевих виборів з’являється все більше сумнівів, що Верховна Рада встигне прийняти всі необхідні закони і взагалі, що влада цього хоче. До того часу поки цього не станеться на місцях буде панувати бардак і хаос.

Віктор Федас, депутат Березнівської районної ради

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.