Четвер, 26 Листопад 2020


Бойовий досвід капітана Боровльова Романа Валентиновича, який є командиром 3 протитанкової артилерійської батареї 150 окремого протитанкового дивізіону 44 окремої артилерійської бригади оперативного командування «Північ».

28 січня 2015 року позиції батареї в районі населеного пункту Вуглегірськ, що на Донеччині, були обстріляні артилерією противника та атаковані з двох сторін піхотою, з використанням танків та БМП.

За наказом командира батареї особовий склад зайняв оборону та прийняв бій. Завдяки умілому керівництву  вогнем з протитанкової гармати МТ-12 було знищено 2 танки противника, а обслуга гармат разом з загальновійськовими підрозділами відбивали атаки живої сили та техніки противника вогнем зі стрілецької зброї.

Через значну перевагу противником було знищено усі протитанкові гармати батареї, проте капітаном БОРОВЛЬОВИМ Р.В. були прийнято рішення продовжувати обороняти позиції в районі зосередження батареї поблизу школи-інтернату міста Вуглегірськ.

За відсутності протитанкових гармат та відводу загальновійськових підрозділів, капітан БОРОВЛЬОВ Р.В. організував оборону займаної позиції із застосуванням стрілецької зброї та ручних протитанкових гранатометів, а також особистим прикладом підтримував особовий склад та керував боєм.

Підрозділи, які були направлені для посилення батареї з району  міста Дебальцеве, під час входу в місто Вуглегірськ понесли втрати та відійшли.

Не зважаючи на відсутність підкріплень, капітан БОРОВЛЬОВ Р.В. віддав наказ продовжувати оборону займаних позицій.

Для ураження живої сили та техніки противника командир батареї неодноразово особисто викликав вогонь артилерії 128 окремої гірсько-піхотної бригади по колонах противника та місцях його скупчення, вміло керував вогнем.

Протягом чотирьох діб особовий склад 3 протитанкової артилерійської батареї, під керівництвом капітана БОРОВЛЬОВА Р.В., спільно з підрозділом МВС “Світязь” вів кругову оборону позицій, відбиваючи атаки переважаючих сил противника. Вогнем з ручних протитанкових гранатометів було знищено ще один танк та два БМП.

На світанку 29 січня, після інтенсивного обстрілу, противник розпочав штурм будівлі школи-інтернату, де займала оборону батарея капітана БОРОВЛЬОВА Р.В. Не маючи можливості нанести атакуючому противнику значного ураження, капітан БОРОВЛЬОВ Р.В. викликав вогонь артилерії на себе, завдяки чому бойовики понесли втрати та відступили.

Зважаючи на відсутність можливості отримання підсилення та поповнення боєприпасів, командир батареї капітан БОРОВЛЬОВ Р.В. прийняв рішення на прорив з оточення в напрямку населених пунктів Красний Пахар, Савелівка.

Під час прориву, вогнем з РПГ-7 було знищено ворожий танк, який блокував відхід підрозділу. Протягом виходу з оточення командир батареї вміло керував підрозділом, що дозволило не тільки вийти без втрат особового складу, а й знищити 4 ворожих танки та 2 БМП.

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.