Субота, 05 Грудень 2020


Народний депутат України від “БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА” Василь Яніцький днями представив розроблений законопроект, ціллю прийняття якого є узаконення видобутку бурштину на Рівненщині, Волині, Львівщині і в інших західних областях України, де знайдені  родовища цього каменю. 

- Сьогодні поліщуки мають велике багатство, але живуть бідно,  — зазначив нардеп від Зарічненського, Володимирецького, Дубровицького та Рокитнівського районів Василь Яніцький. — Бурштин вивозять за межі України. І податки платять у Польщі, Китаї, Росії, але не в Україні. У нинішній ситуації — найгірше зволікати із прийняттям цього законопроекту. Влада змінилася, але люди бачать, що не змінилися люди у владі. Всі кришують, всі заробляють при владі, але не люди. Я сподіваюся, що колеги-депутати законопроект підтримають.

У разі прийняття законопроекту «Про бурштин» на територіях з родовищами бурштину мають бути створені комунальні підприємства, яким видаватимуть дозволи на здійснення видобутку цього каменю. Ці КП матимуть законне право на продаж ділянок з покладами бурштину на аукціонах, де їх зможуть придбати всі охочі. Продаж вже видобутого напівдорогоцінного каміння буде здійснюватись на біржі, керованій тими ж КП.

Василь Яніцький зазначив, що колектив авторів законопроекту, серед яких він також присутній,  ще працюють над його вдосконаленням, щоб найближчим часом представити його у ВР для ухвалення. Задля виправлення неточностей, які маються у законопроекті, нардепи, представники влади та громадськості мають зібратися разом у вівторок, 10 березня в Рівному щоб обговорити проблемні місця та недоліки.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.