Понеділок, 25 Січень 2021


Події, які останнім часом відбуваються на Костопільщині у повній мірі мають всі ознаки славнозвісного Бермудського трикутника – «загадково  та нез’ясовно». На перший погляд все ясно та зрозуміло – начебто “активна” громадськість виступила проти новопризначеного голови райдержадміністрації  та запропонувала своїх кандидатів. Але подальші події,  які там відбуваються  викликають не те що подив, а й  взагалі не піддаються логічним поясненням

Після того, як під “тиском” невеликої групи, що представляється як громадськість Костопільського району заяву на звільнення написав голова Костопільської райдержадміністрації Железний Микола,  очільник області Віталій Чугунніков запропонував надати для розгляду «інші кандидатури».  В такому випадку, логічно було-би зібратися, обговорити кандидатури, та подати для розгляду голови облдержадміністрації одну-дві “cильних” кандидатури. Але не тут то було. У випадку з “костопільським” активом спрацював давній український вислів - “де два українці, там три гетьмани”. В процесі обговорення кандидатур на майбутнього керівника району їх було запропоновано аж  10 кандидатів, варто також зауважити, що велика частина з них запропонувала сама-себе. Конкретні персоналії, на разі, розглядати не будемо, адже не в тому справа. В погоні за вакантним кріслом, кандидатів залишилося тільки шестеро – хтось зняв свою кандидатуру, у когось освіта та професійний досвід не відповідають вимогам.  

Ті 6 щасливчиків, що вийшли на фінішну пряму, та документи яких потрапили на стіл до губернатора, чого тільки не робили, аби пролобіювати свої персони на затвердження: зверталися до впливових осіб, обіцяли золоті гори громадськості, активно працювали з депутатським корпусом Костопільської райради на предмет підтримки. Звісно, підтримка районої ради просто таки необхідна майбутньому голові РДА, так як депутати є представниками громади району. Окрім того, у законодавстві є прописана  процедура делегування кандидатів на цю посаду.  

У п’ятницю 20 березня відбулася сесія костопільської райради і, логічно, що районні депутати мали би розглянути питання підтримки чи не підтримки вже  існуючих кандидатів. Але те, що відбулося далі, логіці не піддається. 

Перед початком обговорення слово взяв діючий голова райдержадміністрації Микола Железний  який зазначив, що процес  висунення кандидатів виглядає дуже невдало та нагадує швидше анархію і попросив в такий нелегкий для країни час не шукати ті речі які роз’єднують, а спільно працювати  на перемогу українського народу. Після нього, слово взяв депутат від партії “Батьківщина” Володимир Корева  та запропонував внести на порядок денний  розгляд питання про підтримку кандидатів на посаду голови РДА. Така постановка питання чомусь дуже занепокоїла присутніх депутатів та так звану “активну” громадськість, викликавши бурю емоцій. 

Незважаючи на протести, дане питання було поставлене на голосування – з присутніх депутатів  тільки чотитрнадцять проголосували «За» внесення його на порядок денний. Цей факт  і викликає найбільше запитань, відповіді на які не піддаються логічному поясненню. 

Та частина депутатів які проголосували проти пропозиції включення питання у  порядок денний, в основному, є представниками партій “Батьківщина”  та “Свободи”. А так як серед претендентів на посаду районного голови є члени обох цих партій, то впевнено можна казати, що підтримки депутатського корпусу у них немає. Крім того, є достовірна інформація, що якби питання було підтримане депутатами та внесене до порядку деннного, серед кандидатів могли би з'явитися і інші кандидатури на найвищу посаду в районі. Але ці кандидати не є представниками правлячого в районі “клану” “Батьківщини” та “Свободи”, які судячи з голосування у п'ятницю дуже сильно бояться конкуренції.

Виникає питання, якщо хтось з існуючих  кандидатів буде призначений на посаду   якою ж буде співпраця  з районною радою? Судячи з того, що вони відмовилися  навіть розглядати кандидатів,  про плідну співпрацю годі мріяти. 

Складається враження, що у подій які розгортаються на Костопільщині  протягом останнього часу є “один режисер”, якому вигідно, у такий непростий час дестабілізувати ситуацію в районі, та бути його повноправним «правителем». Але чи така ситуація на користь справжній, а не підконтрольній певним особам громаді викликає сумнів. Та тільки час все розставить на свої місця і дасть відповіді на всі актуальні нині питання.

Анатолій Шкварилюк

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.