Неділя, 29 Листопад 2020


Народні депутати фракції «Блок Петра Порошенка» від Рівненщини Олександр Дехтярчук та Василь Яніцький пропонують Верховній раді встановити кримінальну відповідальність за виготовлення, зберігання та розповсюдження матеріалів, які пропагують тоталітаризм та тероризм. Відповідний законопроект під номером 2453 сьогодні зареєстровано у Верховній раді.
 
«Ввезення, володіння, зберігання матеріалів, продукції, виконання творів, які містять заклики до вчинення терористичного акту, а також демонстрація або носіння символіки терористичних організацій – караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої», – говориться у документі.
 
У разі прийняття законопроекту, кримінальна відповідальність буде передбачена і за пропаганду комуністичної ідеології. «Пропагування нацистської, фашистської, комуністичної чи іншої тоталітарної ідеології, а також розповсюдження, виготовлення, ввезення, володіння, зберігання (за винятком музейної справи) матеріалів, продукції, виконання творів, у яких пропагується нацистська, фашистська, комуністична чи інша тоталітарна ідеологія, а також демонстрація або носіння нацистської, фашистської, комуністичної чи іншої тоталітарної символіки – карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк», – говориться, зокрема у законопроекті.
 
«В умовах проведення на Сході України Антитерористичної операції та тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, чинні на сьогодні положення Кримінального кодексу України у сфері протидії тероризму не в повній мірі відповідають рівню загроз, які стоять перед нашою державою. В чинному законодавстві міститься досить розмите формулювання злочинів, пов’язаних із пропагандою тероризму та тоталітаризму, – зазначили народні депутати у пояснювальній записці до законопроекту. – Чинні на даний час положення Кримінального кодексу України не передбачають відповідальності за пропаганду інших тоталітарних ідеологій, зокрема комунізму… За різними оцінками від рук комуністичного режиму постраждало понад 20 млн. жителів СРСР. Лише від Голодомору 1932-33 років загинуло близько 3,5 млн. українців. Попри такі страшні жертви, діюча російська влада намагається відбілити тоталітарний комуністичний режим, відроджуючи в Росії у нових формах зміст більшовицького комунізму, з подальшою пропагандою окупації сусідніх народів».

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.