Субота, 23 Січень 2021


Під час активних бойових дій на Луганщині офіцер з Рівного, авіанавідник майор Руслан Ткачук, мусив максимально наблизитися до позицій проросійських бойовиків, зняти координати і з відповідними розрахунками передати ці дані авіації чи артилерії для нанесення удару. Неодноразово змушений був направляти вогонь артилерії максимально близько до себе. Завдяки самопожертві Руслана його побратими не опинилися в оточенні. За героїзм, професійність і високу відповідальність боєць АТО отримав нове призначення – він став заступником військового комісара Рівненського об’єднаного міського комісаріату.

Про свою участь у бойових діях майору Руслану Ткачуку згадувати важко, адже занадто багато пролилося крові.  Авіацію та артилерію офіцер наводив в секторі «А», що в Луганській області.

-  Я б збрехав, сказавши, що нічого не боявся. Напевно, найстрашніше було усім під час  артобстрілів, які відбувалися декілька разів на добу. Після кожного моторошно було дізнатися про загиблих і поранених, - ділиться офіцер. 

Робота авіанавідника – одна з найнебезпечніших, адже Руслан мусив «працював» в максимальній близькості до ворога. 

-  Бувало, щоб нас не взяли в кільце і повністю не оточили, я змушений був вогонь артилерії направляти максимально близько до себе. Дякувати Богу, не постраждав, - додає український воїн.

На відбитих у ворога позиціях наші військові бачили багато шприців і речовини, схожі на наркотики.

-  Бойовики у своїх вчинках часто були неадекватними. Мов психічнохворі, поводилися із захопленими українськими військовими. Могли, як смертники, у повний зріст без прикриття йти на нас в атаку. Напевно, вони були постійно під дією якихось психотропів, - припустив Руслан.

Також Руслан Ткачук пригадує випадок, коли він з бойовими товаришами потрапив у засідку. З відстані 30-ти метрів по бійцях АТО відкрив вогонь ворожий кулеметник.

-  Мені пощастило, бо куля лише прострелила штанину і «ковзнула» по нозі, залишивши невелику ранку. А  товариша позаду мене цією кулею вбило… - з жалем говорить офіцер і додає, що він ніколи не геройствував: - Кожен, хто був там, по-своєму герой. А я просто виконував свій обов’язок.

Руслан Ткачук переконує, що війна кардинально змінює людину. Переосмислюєш свої погляди, цінуєш життя, близьких і рідних. Цими критеріями він і керується на посаді заступника військового комісара. Офіцер сьогодні робить усе можливе, щоб підрозділи Збройних Сил України під час мобілізації поповнювалися мотивованими, патріотичними людьми, які після відповідної підготовки стануть захисниками Вітчизни. Та і сам Руслан готовий, як то кажуть, по першому свистку повернутися на схід.

-  Якщо Батьківщина направить – поїду. Я військовий, людина в погонах, і боронити рідну землю і свій народ – це мій обов’язок, - підсумував майор Руслан Ткачук.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.