Субота, 10 Квітень 2021


Днями в селах Залужжя та Колки Дубровицького району ледь не стався стихійний бунт. Десятки селян прийшли до сільради з вимогою знайти хоч якісь важелі впливу на керівництво мисливського господарства «Залужжя», - йдеться на офіційному сайті нардепа Василя Яніцького.

Інакше погрожували перекрити дорогу, щоб привернути увагу і влади, і людей до своєї біди.

А претензій у місцевих жителів до «сусідів» чимало: уже не перший рік дикі кабани, яких спеціально вирощують для мисливських «забав», переривають ущент селянські паї. І якщо раніше об’єктом посиленої уваги кабанів була переважно картопля (на Поліссі це — основний продукт), то цьогоріч переритими виявилися і посіви зернових, і сінокоси. Люди вже по три рази пересаджували паї, а результат той самий.

Селяни, подейкують, реальним власником МГ «Залужжя» є перший заступник голови Рівненської облради Олександр Данильчук та «ще хтось із Києва». Тому люди погрожують в разі відсутності реагування перекрити трасу (а через Дубровицю проходить одна з основних поліських магістралей на Білорусь) або просто спалити мисливство.

Але найбільше вражає в цій ситуації не стільки свавілля диких свиней, скільки свавілля єгерів та директорів мисливських господарств, які, слідом за власниками, починають поводити себе, як «господарі життя». Особливо показовий у цьому випадку приклад того ж МГ «Залужжя», яким керує такий собі Ярослав Сірко. «Він узагалі до людей ставиться, як до бидла. Дійшло до того, що людей не пускають у ліс по гриби чи ягоди, кажуть — приватна власність. Є випадки, коли єгері господарства влаштовували селянам просто на полі обшуки, перевіряючи, чи ті не принесли з собою рушниці. А одного разу хлопчаки малі пішли з собачкою в ліс по гриби, так єгері цю собачку застрелили у них на очах», — переповідають історії місцеві жителі.

Свого часу, після численних скарг селян, Сірка таки звільнили з посади головного єгеря, однак за деякий час знову взяли на те саме місце. Поясненням цьому може бути фраза, одного разу кинута Олександром Данильчуком у відповідь на чергове прохання розібратися із свавільним наглядачем. «Хто вам дорожчий: ваші люди чи мої кабани? — відповів він», — кажуть селяни.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.