Субота, 05 Грудень 2020


З 1 липня 2015 р. законодавець прирівняв пиво до алкогольних напоїв. Про це йдеться в Законі України № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи”.

Зважаючи на ці зміни в законодавстві, з 1 липня ц. р. суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю пивом, зобов’язані отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями. Декларація акцизного податку подається до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби за місцем здійснення торговельної діяльності. При цьому акцизний податок сплачується в розмірі 5% від суми реалізованих підакцизних товарів та спрямовується до бюджетів територіальних громад.

Саме ставлячи за мету збільшення надходжень до місцевих бюджетів Здолбунівського району, головою райдержадміністрації видано розпорядження від 08.06.2015 р. № 192 “Про облік платників та сплату акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів”. Також вказаним розпорядженням утворено робочу групу для вжиття заходів із виявлення та залучення до оподаткування платників акцизного податку.

Проаналізувавши сплату акцизу до місцевих бюджетів, районна робоча група зробила висновок, що по деяких сільських радах суми надходжень є підозріло мізерними. Так, наприклад, до сільського бюджету села Ступно за 5 місяців поточного року сплачено акцизу на суму 25 гривень, до бюджету Дерманя Першого – 20 гривень. Це значить, що в селі Ступно з початку року підприємцями було реалізовано алкоголю (включно з пивом) та цигарок на 500 гривень, а в селі Дермань Перша – на 400 гривень.

Робоча група, з моменту свого створення, провела декілька обстежень торгівельних точок на предмет дотримання законодавства в частині торгівлі алкогольними напоями. Так, у Здолбунові було виявлено один випадок торгівлі алкоголем без ліцензії. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої (тобто мінімальний штраф – 17 тис. гривень).

Активізували свої заходи по виявленню та притягненню до відповідальності осіб, які займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями без відповідних дозволів та осіб, що займаються виготовленням алкогольної продукції домашнього приготування й здолбунівські правоохоронці. Днями голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук на засіданні колегії зазначив, що проведення таких заходів має бути для здолбунівської міліції одним з пріоритетних напрямків роботи.

Як наслідок, співробітники районного відділу міліції провели оперативно-профілактичне відпрацювання населених пунктів району з метою виявлення фактів самогоноваріння та торгівельних закладів, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв без ліцензії.

Під час проведення зазначеного рейду працівниками міліції було виявлено у с. Білашів факт реалізації торгівельним закладом підакцизного товару (алкогольних напоїв) без  ліцензії. Також у с. Ступно виявлено факт продажу місцевим підприємцем алкогольних напоїв для неповнолітніх. За даними фактами складені відповідні матеріали та для прийняття рішення спрямовані у органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення (суд, адміністративна комісія). Крім того, в смт. Мізоч та с. Нова Мощаниця виявлено непоодинокі факти самогоноваріння, про що складено відповідні адміністративні протоколи, винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

Прес-служба ДФС у Рівненській області

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.