Субота, 04 Квітень 2020


У рамках звіту за 100 днів роботи на посаді голови Володимирецької райдержадміністрації Володимир Хоружий відповідальність за конфлікти навколо незаконного видобутку бурштину покладає на попередніх представників влади усіх рівнів.

На думку, Володимира Хоружого єдиним варіантом розв’язання цих конфліктів є прийняттязакону про спрощений механізм реєстрації «старателів».

«Щодо незаконного видобутку бурштину. Ситуація, що склалася на сьогодні в районі, є наслідком ігнорування практично усіма гілками влади цієї проблеми. Врегульовувати це питання необхідно було ще коли 2-3 «старателі» лопатами видобували бурштин. Ще десяток років назад слід було прийняти спрощений механізм видобутку цих корисних копалин, який наразі пройшов перше читання. Чого кажу «спрощений»? Тому, що ряд законів, які регулюють цей вид діяльності, діють в державі; доказом цьому в нашому районі працює підприємство, що законно промислово видобуває сонячний камінь. Але для отримання відповідної ліцензії та дозволів (з урахуванням бюрократичної системи) потрібно років 5-7 і немалий стартовий капітал. Тому потрібно прийняти відповідний закон європейського стандарту, коли суб’єкт пише заяву на отримання дозволу, сплачує відповідну суму за певний період, забезпечує чіткий порядок видобутку на вказаній ділянці і отримує відповідний дозвіл (ліцензію). Після чого відповідні органи слідкують за належним виконанням робіт і сплаті коштів та в разі порушень негайно скасовують ліцензію. Все просто. Після цього всі «бурштинові розбірки» припинилися б, а головне – припинилося б знищення лісів, полів, родючих ґрунтів» – зазначив голова  Володимиреччини.

 

Джерело: В кулуарах

 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.