Вівторок, 19 Січень 2021


Для того, щоб зростання фінансових ресурсів місцевого самоврядування забезпечило в першу чергу їх ефективне використання на розвиток громад та їх територій, на Рівненщині набирає обертів процес добровільного об’єднання громад, - зазначив під час ефіру на телеканалі РТБ експерт Рівненського Офісу Реформ, член Ради територіальної організації партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «Солідарність» Василь Курилас. 

За словами експерта цей процес спрямований виключно на створення спроможних громад, тих, які забезпечать для своїх мешканців якісний рівень життя. У Рівненській області згідно перспективного плану формування територій спроможних громад таких має налічувати 45 одиниць.

«Головне те, що на Рівенщині ми бачимо бажання громад до об'єднання. Гарним прикладом цьому слугує успішний досвід нашого європейського сусіда — Польщі. Там об'єднання дало  дуже позитивні результати і сильні, фінансово незалежні громади. Держава в свою чергу готова стимулювати ці процеси та фінансово підтримувати добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади», - розповів Василь Курилас.

Як зауважив Василь Курилас в результаті децентралізації повноваження місцевого самоврядування можуть бути збільшені в декілька разів і очікується, що держчастка в загальному бюджеті зменшуватиметься, а бюджет розвитку, на який спиратиметься місцеве самоврядування, зростатиме. 

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.