Неділя, 12 Липня 2020


Рівненський екс-прокурор Андрій Таргоній, якого звинувачують у вимаганні та одержанні хабара, хоче поновитися на посаді прокурора прокуратури Рівненського району, звідки його звільнили 7 липня.

Окрім того, у суді він вимагає визнати недійсними результати службової перевірки, за якою його звільнили, та сам наказ на звільнення. Також обласна прокуратура повинна буде компенсувати йому зарплату за «вимушений прогул».

Як зазначають Андрій Таргоній та Вікторія Власик, обласний прокурор, підписуючи наказ на звільнення, не дотримався вимог статуту, який регулює подібні питання. Так, він повинен був особисто взяти участь у службовому розслідуванні та отримати письмове пояснення Андрія Таргонія, зазначає пані Власик. Проте прокурор області Анатолій Ковальчук цього не зробив.

Окрім того, Вікторія Власик наполягає, що звільняти її клієнта на основі службової перевірки не мали права. Бо вона нібито не встановила жодного факту, що Андрій Таргоній таки взяв хабар, а лише використала процесуальні документи досудового розслідування, в яких йдеться про обшук у кабінеті та вилучення коштів.

Також адвокат вважає, що посилатися у наказі про звільнення на те, що подія набула розголосу, обласний прокурор не мав права, оскільки, на її думку, саме обласна прокуратура зробила все, щоб інформація потрапила в Інтернет.

За словами представника прокуратури Андрія Грицака, за Андрієм Таргонієм було відкрите дисциплінарне стягнення, йому давали догану за неналежне виконання обов’язків, а його керівник зазначав, що йому постійно скаржилися на «неетичну поведінку Таргонія».

Прокуратура наполягає, що Андрія Таргонія звільнили цілком правомірно, бо він «порушив присягу прокурору». Мало того, сьогодні надійшов наказ Генпрокуратури, який посилив дисциплінарне стягнення звільненого Таргонія.

Вікторія Власик попрохала викликати як свідків до суду членів комісії, які проводили службове розслідування, щоб їх допитати. Бо Андрій Таргоній заявив, що його не випускали з СІЗО до кінця понеділка (хоча заставу внесли у неділю), поки він не підписав документи, що він ознайомлений з результатами службового розслідування. За словами пана Таргонія, його не повідомляли, що воно взагалі розпочате і він не зміг подати клопотання про відсторонення її членів.

Судове засідання перенесли на 4 вересня на 14.30.

Джерело: РВ

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.