П'ятниця, 29 Травень 2020


Під час наради, що відбулася під керівництвом голови Консультативної ради при Генпрокуратурі України Віталія Повха обговорили питання врегулювання видобутку та реалізації бурштину.

Верховна Рада України вже ухвалила у першому читанні проект закону «Про видобування та реалізацію бурштину», тож є сподівання, що прийняття його в цілому дозволить знизити криміногенну обстановку в поліських районах Житомирської, Рівненської і Волинської областей, сприятиме розробці прозорого механізму регулювання діяльності з видобутку та реалізації «сонячного каменю».

Голова Консультативної ради при прокуратурі Рівненської області, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції Рівненської обласної ради Валентин КРОКА зазначив, що «лише держава має здійснювати закупівлю та реалізацію бурштину та виробів з нього. Однак якщо реалістично оцінювати ситуацію, то в першу чергу треба створити умови для праці місцевим жителям. Законодавство має бути лояльним до поліщуків, які виживають завдяки дарам лісів».

Під час наради В.Крока наголосив на основних пропозиціях до проекту закону «Про видобуток та реалізацію бурштину», які не враховані у цьому документі, зокрема:

1)      Необхідно чітко законодавчо врегулювати питання реалізації бурштину, зокрема, через бурштинову біржу (ст. 37—40).

2)      Потрібно посилити встановлену частиною 2 ст. 240 Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність. Звертаю вашу увагу на відсутність відповідальності за реалізацію видобутого бурштину в обхід законного способу, що теж потребує врегулювання.

3)      Пропоную встановити, що площа земельної ділянки для старательської артілі має становити 0,5—1 га. Наступна ж ділянка може бути виділена тільки після рекультивації користувачем попередньої, або рекультивація проводиться комунальним підприємством за рахунок частини отриманих коштів.

 

Прес-служба Прокуратури Рівненської області

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.