Неділя, 07 Березень 2021


Про це народний депутат від Блоку Петра Порошенка Василь Яніцький написав на сторінці у ФБ після візиту до свого 155-го виборчого округу, під час якого відвідав також і місто Дубровицю.

Висловлюючи свою позицію стосовно подій, що мали місце вчора у м.Дубровиця, парламентар написав:

«Дубровиця. Знову конфлікт. Знову бурштин. Постріли вчора і сьогодні. Тисяча людей оточила місцевий відділ міліції. Дві години провів у перемовинах. Шляхом діалогу з людьми та звільненням двох затриманих і доставленням їх з Костополя в Дубровицю, вдалося загасити конфлікт. Але це лише до завтра, — написав Василь Яніцький у Фейсбуці.  — Зараз їду з Дубровиці до Рівного. Зранку зустрічатимусь з силовиками області. Дубровиця хоче знати, хто стріляв по людях. Порада Авакову і Максимову: скомпроментованого 52-го спецвідділу міліції не повинно бути присутнім у бурштинових районах. Не може брудний 52-й вчора “обілечувати” і кришувати старателів, сьогодні забороняти людям перекопувати свій город (с.Крупове), а завтра знову “обілечувати”. Моя позиція залишається незмінною — потрібна негайна законодавча легалізація видобутку і реалізації бурштину».

Нагадаємо, що Василь Яніцький є співавтором проеку закону «Про видобування та реалізацію бурштину» №1351-1, який був  прийнятий за основу, але зазнав критики з боку експертів та окремих політичних сил. Парламентар неодноразово наголошував на тому, що проект закону має подолати корупцію, а не породити її. І якщо депутати проголосують за нього, то  “люди отримають імпульс, що держава повернулась в їхній бік”.

Також, 17 липня  Верховна Рада відмовилися підтримати законопроект про старательську діяльність, який узаконив би новий вид діяльності, яка де-факто існує. У першому читанні за проект закону №2013 віддали свої голоси лише 153 народні обранці.

За словами Яніцького, “Законопроект про старательську діяльність , як доповнення до бурштинового проекту, який дозволить тим людям, які живуть там від діда-прадіда, які мають лише те, що в них є бурштин, заробляти на своїй землі, а не їхати за тридев`ять земель і шукати кошти там. І  саме ті люди, які там мешкають, тільки вони знають, що треба займатися рекультивацією земель”.

Василь  Яніцький  попереджував колег-депутатів, якщо бурштиновий законопроект не підтримають, “в нас уже буде АТО на західному рубежі. І воно буде кримінальним!”. Цьому підтвердженням стали  події у Дубровиці.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.