Понеділок, 21 Вересень 2020


Віце-прем’єр-міністр Валерій Вощевський зазначив, що Міністерство екології та природних ресурсів України має зайняти більш жорстку позицію у питанні розвитку галузі видобутку бурштину в державі та забезпечити активне залучення інших відомств й представників громадянського суспільства до пошуку шляхів врегулювання бурштинової проблеми.

Віце-прем’єр-міністр вважає, що всі гілки влади зобов’язані активно долучатися до пошуку шляхів врегулювання бурштинової проблеми та запропонувати такий механізм, який позитивно буде сприйнятий у суспільстві.

«За підрахунками фахівців, на сьогодні у надрах на Поліссі залишається до 80% бурштину. Тому вкрай важливо назавжди припинити діяльність «бурштинових» мародерів та запровадити культуру видобутку, комплексне використання надр, сучасні технології», - підкреслив він.

Як наголосив Віце-прем’єр-міністр, пошкоджені ділянки підлягають відновленню, місцеві громади мають розуміти, що відповідальні за свою землю та її багатства, та усвідомити перспективи регіону від впровадження цивілізованих технологій видобутку бурштину.

«Держава, у свою чергу, повинна створити всі необхідні умови для законного використання надр. Ці зміни повинні передбачати зайнятість місцевих жителів та достойну оплату праці», - зауважив урядовець.

За його словами, вже зараз потрібно провести роз’яснювальну роботу серед населення Полісся та розповісти про переваги легального видобутку бурштину. Зокрема, за виручені кошти від видобутку бурштину можна буде відремонтувати дороги, школи та лікарні, облаштувати об’єкти природно-заповідного фонду в цих регіонах. Це також означає додаткові робочі місця.

«Варто пам’ятати, що одне із наших спільних завдань – докласти максимум зусиль для збереження довкілля для нащадків», - підсумував Валерій Вощевський.

Разом із цим, Віце-прем’єр-міністр доручив Міністерству екології та природних ресурсів, Держгеонадра,Держекоінспекції та обласним державним адміністраціям встановити площі ландшафтів, що були знищені внаслідок «бурштинової лихоманки». На підставі цього буде надано оцінку масштабам заподіяної шкоди.

Як повідомлялося раніше, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міністерству екології та природних ресурсів і Державній службі геології та надр України розробити зміни до законодавства з метою вирішення проблеми незаконного видобутку бурштину на Поліссі.

 

Урядовий портал

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.